MediaCat

Karşılaştırma yapan reklamlara izin çıkıyor

Yeni yasa ile rakiplerin karşılaştırmalı reklam yapabilmelerinin önü açılıyor.

Karşılaştırma yapan reklamlara izin çıkıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, uzun süredir üzerinde çalışılan 4077 Sayılı ‘Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da değişiklik öngören yasa taslağı ile ilgili basın toplantısı yaptı.

Hürriyet‘te yer verilen habere göre taslağın dün Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldığını belirten Yazıcı, değişikliğin Haziran ayında yasalaşarak yürürlüğe girmesini beklediklerini söyledi.

Habere göre taslak pek çok değişiklik getiriyor. Kullanıcı sözleşmeleri, krediler ve kredi kartları gibi çok sayıda başlık altında yeni uygulamalar getirecek taslağın özellikle rakipler arasındaki tanıtım faaliyetlerini düzenleyen maddeleri reklam sektörünü yakından ilgilendiriyor.

Yeni düzenleme, aynı ihtiyaçları karşılayan ya da aynı amaca yönelik rakip mal veya hizmetlerin karşılaştırmalı reklam yapabilmelerine olanak sağlanmasını öneriyor. Kuzey Amerika ve AB ülkelerinde uygulanan bu düzenlemenin Türkiye’de de hayata geçirilecek olmasının rakip firmalar arasında kıyasıya bir reklam yarışı başlatması bekleniyor.

Kaynak: Hürriyet

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.