MediaCat

Karsan’ın NY taksi iletişimine 2 birincilik

New York Taksi ihalesi sürecinde uyguladığı doğru iletişim stratejisiyle uluslararası platformda Türk otomotiv sanayinin adını duyuran ve kendi bilinirliğini artıran Karsan’ın iletişim ajansı Legal PR, Hermes Creative Awards 2011’de iki kategoride birincilik elde etti.

Karsan’ın NY taksi iletişimine 2 birincilik

Türk otomotiv sanayinin köklü firmalarından Karsan, New York Taksi ihalesine katıldığı 27 Mayıs 2010 tarihinden itibaren bugüne kadar uyguladığı başarılı iletişim çalışmaları ile kurumun marka bilinirliğini ve itibarını artırmanın yanı sıra ihale süreci ile ilgili kamuoyu farkındalığı da yarattı. Kısa sürede ulusal medyanın konuyu sahiplenmesini sağlayarak desteğini arkasına alan Karsan, ihaleyi kazanamamış olmasına rağmen ciddi bir iletişim başarısı elde etti.

Karsan’ın, 2008 yılından itibaren iletişim ajansı olan Legal PR, New York Taksi ihalesi ile ilgili yürüttüğü iletişim çalışmaları sayesinde, Association of Marketing and Communication Professionals (Pazarlama ve İletişim Profesyonelleri Derneği) tarafından düzenlenen, yılın en yaratıcı iletişim çalışmalarının seçildiği Hermes Creative Awards’da iki ayrı kategoride birincilik ödülüne layık görüldü. “Newspaper Placement” ve “Media Response” kategorilerinde Hermes Gold Award’u almaya hak kazanan Legal PR’ın Takım Lideri Emre Akın Sait elde edilen bu başarıyı şu sözlerle yorumladı; “Otomotiv’de bir Türk markası yaratmak hayali temeline dayanan Karsan’ın New York Taksi ihalesi çalışmaları bizlere birkez daha gösterdi ki; hayal kurmak, çok çalışmak ve istemek doğru yönetildiği zaman konu ne olursa olsun başarıyı kaçınılmaz kılıyor. İhale sürecinde iletişim çalışmalarının doğru yönetilmesi sonuç olarak ortaya iletişim konusundaki başarıyı getirdi. Bu başarının arkasındaki sır; hayal kuran, çok çalışan ve bir Türk markası yaratmak isteyen bir lider ve o liderin yanında o hayali paylaşan ve yine çok çalışan bir takım. Bizler iletişim çalışmalarını yürütürken o takımın bir parçası olduk. Aynı hayali paylaştık. İş ile iletişimi aynı masada konuştuk, tartıştık, kurguladık. New York Taksi ihalesi ile ilgili herşeye bir bütün olarak baktık. İletişim alanında elde edilen bu başarının Karsan’ın sürdürmekte olduğu bir Türk markası yaratma çalışmalarına güç katacağına olan inancımız tamdır.”

New York Taksi ihale süreci iletişim çalışmaları kapsamında Karsan’la ilgili ulusal basında 500’den fazla, uluslarası basında ise yazılı ve görsel olmak üzere 600’den fazla haber yer aldı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.