Kardelenler film oluyor

Doğu'daki kızların eğitimi için 7 yıl önce başlatılan 'Kardelenler Projesi' beyazperdede. Ünlü oyuncular ile Kardelenler başrolde...

08.04.2009 - 10:14 | MediaCat

Doğu’daki kızların eğitimi için 7 yıl önce başlatılan ‘Kardelenler Projesi’ beyazperdede. Ünlü oyuncular ile Kardelenler başrolde!

GELİRİ EĞİTİME

Kardelenler beyazperdede açacak! Doğu’daki kız çocuklarının eğitimi için başlatılan ‘Kardelenler Projesi’, film oluyor. Kampanyayı yürüten kuruluştan bağımsız olarak çekilecek ‘Kardelen’ isimli filmin geliri yine kız çocuklarının eğitimine harcanacak. Ömer Lütfi Mete’nin kaleme aldığı öyküyü Mehmet Güneş çekecek.

KIZLAR DA OYNUYOR

Başrolde Murat Han ve Sezin Akbaşoğulları var. Filmin çekimleri mayısta, Adana’da başlayacak ve Doğu Anadolu’da devam edecek. Öğrencileri gerçek Kardelenler oynayacak ve film yeni eğitim yılına yetişecek.

Sezen Aksu’nun da destek verdiği organizasyonla Doğu’daki kız çocuklarının eğitimine katkı sağlayan ‘Kardelen’ kampanyası; GNS Yapım tarafından beyazperdeye yansıtılacak. Mayısta çekimleri başlayacak olan ‘Kardelen’ projesinin gişe geliri ise; teknik ve ekip masrafları düşüldükten sonra, Doğu’daki kız çocuklarının eğitimi için ilgili kurumlara bağışlanacak.

Kaynak: Sabah