Karayip Korsanları hasılat rekoru kırdı

“Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı” adlı film, ABD’de gösterime girdiği gün 55 milyon dolarlık hasılat getirerek, rekora imza attı. Filmin yapımcı ve dağıtımcısı olan Disney şirketi tarafından açıklanan tahmini rakamlar, filmin gösterime girdiği Cuma gecesi 55.5 milyon dolar hasılat getirdiğini gösteriyor. Bu rakam, bir günde elde edilen en yüksek hasılat olarak kayıtlara geçerken, bir önceki […]

10.07.2006 - 00:00 | MediaCat

“Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı” adlı film, ABD’de gösterime girdiği gün 55 milyon dolarlık hasılat getirerek, rekora imza attı.

Filmin yapımcı ve dağıtımcısı olan Disney şirketi tarafından açıklanan tahmini rakamlar, filmin gösterime girdiği Cuma gecesi 55.5 milyon dolar hasılat getirdiğini gösteriyor.

Bu rakam, bir günde elde edilen en yüksek hasılat olarak kayıtlara geçerken, bir önceki rekoru 50 milyon dolarlık gelirle Yıldız Savaşları serisinin 3. bölümü olan “Sith’in İntikamı” elinde bulunduruyordu.

ABD genelinde 4 bin 133 salonda gösterime girdiği belirtilen film, bu sayıyla da “Shrek 2” ve “Örümcek Adam 2″nin ardından, aynı anda en çok sayıda salonda gösterime giren filmler arasında üçüncü sırada yer alıyor.
Disney firması dağıtım müdürü Chuck Viane, filmin daha fazla salonda gösterilmesi için yoğun talep aldıklarını belirterek, “İnanılmaz bir heyecan içerisindeyiz. Film sektöründe rekor kırmak insanı kendinden geçiriyor” diye konuştu.

Sinemalardaki bilet satışlarını ölçen Exhibitor Relations firmasının başkanı Paul Dergarabedian da “Karayip Korsanları”nın rekorunun insanların artık sinemaya gitmek istemediği şeklindeki yaygın kanaati de kırdığına dikkati çekti.

Serinin üçüncü filminin çekimleri de neredeyse tamamlandı. Bu filmin 2007’de gösterime girmesi planlanıyor.

“Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı” filmi Türkiye’de 14 Temmuzda gösterime girecek.