Karar vericiler nasıl karar alıyor?

Karar perdesi aralanıyor.

09.03.2016 - 13:48 | MediaCat

Dao NGuyen
BuzzFeed Yayıncısı

Karar vericiler nasıl karar alıyor?Nguyen, her ay 79 milyon insana ulaşan milyonlarca dolarlık gelire sahip bir dijital medya şirketinin başındaki isim. Nguyen, BuzzFeed’in başarısını devam ettirebilmek için verilerden ve algoritmalardan daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu belirtiyor.

“Sezgiye ve yaratıcılığa fazlasıyla ihtiyacınız var. Veri, işlerin iyi gitmesi ya da insanların yayınladığınız içerikleri paylaşmaya değer bulması amacıyla dikkate aldığınız girdilerden yalnızca biri. Veriler size herhangi bir şeyin neden gerçekleştiğine dair bir şey sunmaz; yalnızca olmuş olan hakkında bilgi verir.”

“Okuyucu yorumları genellikle iyi birer barometredir. Tabii sadece bu yorumlarla yetinemezsiniz. Ya da sadece veriler tek başına işe yaramaz. Tek bir kriter hiçbir zaman işe yaramaz. Hatta sadece kendi sezgilerinize de bel bağlayamazsınız. Bu unsurların hepsini bir araya getirmelisiniz. Bu yüzden yayın hacmimiz bizim için gerçekten çok önemli.

Elimizdeki her şeyi sebepsiz yere ortalığa saçmak istemiyoruz elbette. Ne kadar yayın yaparsanız, o kadar çok geri bildirime sahip olursunuz ve varsayımlarınızı test etme fırsatı yakalarsınız. Bunu da görece hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirseniz, test ettiğiniz şeye dair daha iyi bir bilince sahip olursunuz.”

Kaynak: Fast Company

1 2 3 4

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.