Karar vericiler nasıl karar alıyor?

Karar perdesi aralanıyor.

09.03.2016 - 13:48 | MediaCat

Mark Zuckerberg
Facebook Kurucusu

Karar vericiler nasıl karar alıyor?Geçtiğimiz günlerde Fast Company’de yayınlanan bir raporda, Harry McCracken Facebook çalışanlarına liderlerinin şirketin güncel başarılarına nasıl imza attığı sordu.

“Birdenbire ortalıkta bitiverdiğine ve dahiyane kararlar alarak ansızın her şeyi mucizevi bir şekilde değiştirdiğine dair anekdotlar duymuyorum. Bunun yerine meraklı oluşunu, istikrarını, kaynakları etkili kullanabilmesini ve hem Facebook’u hem de kendini geliştirme azmini tekdir ettiklerini görüyorum. Büyük, mega planları küçük ve kolaylıkla erişilebilir zaferlere dönüştürmek konusunda bir yeteneği var.”

2009 ve 2012 yılları arasında Facebook’un CTO’su olarak görev yapmış ve şirketin akıllı telefonlar konusundaki ilk “sancılı” girişimi sıralarında şirkette bulunan Bret Taylor; “Sohbetlerimizin çoğu uzun vadeli stratejilere dairdi. Sonrasındaysa güncel adımlarımızı bu stratejiye nasıl uyarlayacağımızı düşünür, gelecek ay ne yapmamız gerektiğine karar vermeye çalışırdık.” diyor ve ekliyor: “Bu, Facebook’un mevcut başarısının ardındaki en önemli detay.”

Kaynak: Fast Company

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.