Karar vericiler nasıl karar alıyor?

Karar perdesi aralanıyor.

09.03.2016 - 13:48 | MediaCat

Mark Parker
Nike CEO’su

Karar vericiler nasıl karar alıyor?Parker, Fast Company’ye verdiği bir söyleşisinde Nike’ın fırsatlarla dolu, fikir bakımından oldukça zengin bir organizasyon olduğunu vurgulamıştı. Bu fikirleri düzenleyebilmek ve sonrasında hayata geçirebilmek büyük bir pratik deneyim gerektiriyor. Ar-Ge ekibinin aralarında filtreleme yapması gereken 350 fikrinin bulunduğunu söylemişti Parker:

“Hangi fikrin galip geleceğini her zaman öngöremeyebilirsiniz. Onlara bir sürü soru soruyorum, böylelikle ekip de daha enine boyuna düşünebiliyor. Onlara ‘Şunu yap, bunu yap.’ demeyi tercih etmiyorum, çünkü mikro yönetimlere inanmıyorum. Babam, çocukluk çağımda karar almam gerektiği zamanlarda bana ne düşündüğümü sorardı. Ben de ‘Şöyle ya da böyle düşünüyorum.’ derdim. O da, ‘İyi bir fikre benziyor bu.’ derdi. Zamanla kararları kendim verebilmeye, onun onayına ihtiyaç duymamaya başladım. Nike’ta da güçlü insanlar var. Ne yaptıklarını gayet iyi biliyorlar.”

Kaynak: Fast Company

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.