Karadayı uzun bir aradan sonra yine birinci

24 Şubat'ta twitter'da en çok konuşulan televizyon programları listesi

25.02.2014 - 15:28 | MediaCat

Atv’nin gözde dizilerinden Karadayı Pazartesi’ye damgasını vurdu. İkinci sırada Star’ın Yetenek Sizsiniz Türkiye yer alırken, üçüncü sırada da Kanal D’nin X Factor Star Işığı geldi.

Karadayı uzun süredir kaptırdığı birincilik tahtını bu Pazartesi geri aldı. Sosyal TV izleyicisinin Mahir ve Feride cephesinde merakla beklediği bölümlerden biri olan bu haftaki yayın #enzorvedam hastagi ile sosyal medyaya damgasını vurdu.

Toygar Işıklı’nın “Karadayı #enzorvedam müthiş bir bölüm geliyor nefeslerinizi tutun.” tweet’i Top Tweet olurken hayranların en çok paylaştığı alıntı “Eğer babam asılırsa, ben kendimi yakarım!” oldu. Dizinin devam edip etmeyeceği tartışmaları sürerken Bergüzar Korel’in dizinin 3. Sezonda devam edeceği müjdesi izleyiciler arasında rahatlama yaratırken, Bergüzar Korel’in resmi Twitter hesabı @brgzrkorel en çok mention alan hesaplar arasında yer aldı.

Yetenek Sizsiniz Türkiye Pazartesi akşamki Final bölümü ile Sosyal TV izleyicisini klavye başına kilitledi. Toplamda 3,473 kullanıcıdan 3,773 tweet alan yarışma yayılımda 3,578,978 kullanıcının Twitter akışında yerini aldı. Ender Kıcır’ın “Ayhan bu işi bu akşam burda bitir adamım d(-_-)b @yetenek_turkiye @startv” tweet’i Top Tweet oldu. Kıvanç ve Burak’ın performansları izleyiciler tarafından beğenilirken, Sagget hayranları #sagget hastagi üzerinden destek topladı. Yetenek Sizsiniz Türkiye Final bölümüne içerik üretenlerin yüzde 54’ü, bu yarışma için ilk defa klavye başına geçti.

Kanal D’nin yeni yarışma programı X Factor Star Işığı, Pazartesiyi üçüncü sırada kapattı. Yarışma 2,490 kullanıcıdan 3,011 tweet alarak 3,493,775 Twitter kullanıcısının akışına ulaştı. Yarışma boyunca @emreaydin, @kanald, @ziynetsali ve @kadirdogullu hesapları en çok mention alan hesaplar olurken, yarışma izleyicilerinin yüzde 14’ünü Yetenek Sizsiniz Türkiye ve yüzde 11’ini Kuzey’in Oğlu Volkan Konak ile paylaştı. Üretilen içeriğin yüzde 61’i ilk defa bu yarışmayı izleyen Sosyal TV izleyicileri tarafından üretilirken, Behzat Gerçeker’in konuk jüri olduğu bu haftaki bölümde Emre Aydın izleyicilerden jüri olarak tam not aldı.

Kuzeyin Oğlu Volkan Konak Pazar akşamki programı “Yaşa Mustafa Kemal Paşa” marşı ile bitiren Konak,  yayın günün ertesinde de konuşulmaya devam etti. Sosyal TV izleyicileri “Yaşa Mustafa Kemal Paşa Volkan Konak’ı yürekten tebrik ediyorum, bir kez daha farkını ortaya koydu. KUZEYİNOĞLU !!!” diyerek Volkan Konak’a desteklerini paylaştı. Programa içerik üreten kullanıcıların yüzde 20’si Karadayı içinde içerik üretirken, yüzde 12’si de Yetenek Sizsiniz Türkiye’ye içerik üretti.

Show TV’nin Her Sevda Bir Veda dizisi Pazartesi günkü sıralamada beşinci oldu.  Dizinin resmi Twitter hesabından atılan Tweet “Dersim, dört dağ içinde; Gülü, bardağ içinde Dersimi hak saklasın, Bir gülüm, var içinde.” tweet’i Top Tweet olurken, Neşet Ertaş’tan alıntı  yapan kullanıcılar “Gönlüm hep seni arıyor neredesin sen” diyerek ustaya saygılarını da dile getirdi. Dizi tepe noktasını saat 23:00’de “zamansız bu ayrılık” diyen hayranların parmak uçlarında yaptı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 24 Şubat 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.