Kampüste Reklam Var’dı

Anadolu Üniversitesi İletişim Kulübü tarafından bu sene dördüncüsü düzenlenen

31.03.2008 - 14:37 | MediaCat

Anadolu Üniversitesi İletişim Kulübü tarafından bu sene dördüncüsü düzenlenen ‘Kampüste Reklam Var’ organizasyonu 15-16 Mart tarihlerinde Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Media Markt’ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen organizasyona; Eskişehir/Hayal Cafe, MediaCat ve Fayda destek veren diğer kuruluşlardı.

Her yıl farklı bir konseptle konuklarını ağırlayan organizasyon bu yıl reklamın eğlenceli yanlarını yansıttı. Öğrenciler tarafından organize edilen ve uzun bir çalışma sürecinin ürünü olan ‘’Kampüste Reklam Var-4’’ beş yüze yakın katılımcısına iki gün boyunca keyifli dakikalar yaşattı. Öğrenciler ve profesyonelleri bir araya getiren organizasyon, reklamın popüler kültürün bir parçası olarak hayatımızdaki yerini sorgularken, konuşmacılar sektör hakkındaki görüşlerini ve deneyimlerini aktardılar. Söyleşiler ve workshoplara yer veren organizasyon, aynı zamanda Reklam Yaratıcıları Derneği (RYD) tarafından düzenlenen ve öğrencilerin yarıştığı ‘Dersarası’ reklam yarışmasının finaline de ev sahipliği yaptı.

Organizasyon; Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, İletişim Fakültesi Bölüm Başkanı Ferruh Uztuğ ve İletişim Kulübü Başkanı Hüseyin Erge’nin yaptığı açılış konuşması ile başladı. İlk gününde reklam yönetmeni Bahadır Karataş, yapımcı Mete Özok’u ağırlarken; ajans prodüktörü Tuğrul D. Karadeniz’in ve Sportsnet prodüktörü Cahit Binici ve Derviş Esen’in sponsorluk çalışmaları hakkındaki söyleşilerine yer verildi. Bununla birlikte RYD tarafından belirlenen jürinin değerlendirmeleri eşliğinde brieflerin okunması ve çalışmaların öğrencilere gösterilmesinin ardından birincilik ödülü Anadolu Üniversitesi öğrencileri Begüm Arduç ve Erdem Güler’in ‘Sonsuz Aşk’ çalışmasına verildi.

İkinci gün Bersay İletişim Danışmanı Şirket Başkanı Ali Saydam’ın ‘Algılama Yönetimi’ konulu söyleşine yer verilirken; yönetmen Ezel Akay ve 41-29 Dijital Pazarlama Ajansı ortağı Alemşah Öztürk ağırlanan konuşmacılar arasındaydı. Reklam yazarlığı da yapan Uykusuz Dergisi yazarı Vedat Özdemiroğlu ise yaptığı gösteri ile reklamın eğlenceli yanlarını öğrencilerle paylaştı.

Tiyatral etkinlikle desenlenen organizasyonda; Kırmızı ödülleri sergisi, ödüllü reklam gösterimleri ve MediaCat’in indirimli kitap standına yer verildi. Öğlen yemekleri organizasyon tarafından karşılanırken, Kurukahveci Mehmet Efendi standı ile katılımcılara kahve servisleri yapıldı. Gerçekleştirilen kapanış partisi ile katılımcılara bilgi ve eğlencenin keyfini reklam kompozisyonu ile sentezleyen organizasyon, konuklar ve profesyonellerden tam not aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.