Kahve Dünyası’na paket tasarım ödülü

Kahve Dünyası’nın “2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti” projesi kapsamında ürettiği İstanbul 2010 Çikolatası Paketleri...

08.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Kahve Dünyası’nın “2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti” projesi kapsamında ürettiği İstanbul 2010 Çikolatası Paketleri Uluslararası Ambalaj Tasarımı Yarışması “Pentawards”da Bronz Ödülü Kazandı!

Dünya çapında ambalaj tasarımı alanında en saygıdeğer ödüller arasında yer alan ve tamamen ambalaj tasarımı alanında ilk ve tek uluslararası tasarım yarışması olan Pentawards; içecek, gıda, kişisel bakım, lüks tüketim ve diğer sektörler olarak 5 farklı  kategoride düzenleniyor. Dünya markalarının tasarımlarının yarıştığı Pentawards 2010’a 39 ülkeden 854 tasarım katıldı.

30 Eylül’de Şangay’da gerçekleştirilen ödül töreni ile kazananların açıklandığı yarışmada, ambalaj tasarımları ile ödül alan markalar arasında; içecek, kişisel bakım, gıda ve lüks tüketim ürünleri alanlarının liderleri bulunuyor. Pentawards 2010’da Kahve Dünyası grafik tasarım danışmanı Bülent Erkmen’in tasarımı olan Kahve Dünyası İstanbul 2010 Tablet Çikolatası Paketleri; yaratıcılık, fonksiyonellik ve tasarım kalitesi kriterleri ile Pentawards Bronze ödülüne layık görüldü. 

Kahve Dünyası’nın İstanbul 2010 koleksiyonuna İstanbul’un kültür ve sanat serüvenini ilham veren ve keşfedilmesi gereken bir labirent metaforuyla yansıtan grafik tasarımcı Bülent Erkmen yönetimindeki BEK Tasarım, 2009 yılından bu yana Kahve Dünyası’nın kutusundan posterine, vitrininden görsel düzenlemelere rengarenk bir dünya kurgulamış durumda. Türkiye’nin en ünlü grafik tasarımcılarından birisi olan Bülent Erkmen’in imzası niteliğindeki renkli tasarımları, Kahve Dünyası markasına da enerji ve ilham veriyor. 

Kahve Dünyası’nın İstanbul yazılı çikolatalarında; sade sütlü ve sade bitter tablet çikolataları yer alırken, İstanbul 2010 logolu çikolatalarda ise yine sütlü ve bitter  seçenekleri olmak üzere; üzümlü ve kayısılı tablet çikolata  paketleri  yer  alıyor. Üzüm  ve  kayısı  tanelerinin  bulunduğu çikolatalarda aynı zamanda fıstık,  fındık, badem, pirinç patlakları da eşlik  ediyor. Yeşil ve mavi renkli paketleri ile Kahve Dünyası İstanbul 2010 çikolataları 6 farklı seçeneği ile İstanbul’un yeni simgesi ve lezzeti olmayı “Pentawards 2010 Bronze” ödülü ile hak ettiğini bir kez daha vurgulamış oldu. 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.