Kağıdın gücünü yeniden keşfetme zamanı geldi

Antalis Creative Power yaratıcı kağıt seçimi ile yaratıcı fikrin kuvvetleneceğini gösteriyor.

19.12.2014 - 17:04 | MediaCat

Kağıt, özellikle yaratıcı kağıt, bir fikrin ya da bir konseptin etkisine olumlu katkıda bulunur; kağıt, sadece üretim sürecinin bir parçası değildir. Üst seviye lüks sektörler bu gerçeği kabul ederler ve yaratıcı süreçlerine mutlaka yaratıcı kağıtları dahil ederler. Creative Power (Yaratıcılığın Gücü) kampanyası, Avrupa’nın lider kağıt tüccarı Antalis tarafından diyazn edildi. Kampanyanın amacı yaratıcı kağıtların önemine sanat direktörlerinin, tasarımcıların, marka sahiplerinin, halkla ilişkiler ajanslarının, ve matbaaların dikkatini çekmek ve özel yaratıcı kağıt seçimi ile farklılık yaratacak, değer katan çalışmaların gerçekleştirilebileceğini anlatmaktır. Bu nedenle kampanyanın sloganı: “kağıt seçimi yaratıcı bir harekettir !”. Dijitalleşen dünyada, doğru yaratıcı kağıt seçimi fark yaratır.

Creative Power (Yaratıcılığın Gücü) girişimi ile dünya çapında on beş bin yaratıcı, pazarlama ve iletişim profesyoneline gönderim gerçekleşecek. Bu profesyoneller ofis duvarlarına yaratıcı, artistik ve ilgi çekici fotoğraflar, posterler ve görseller asmak ile bilinirler. Creative Power (Yaratıcılığın Gücü) girişimiyle Antalis, 12 farklı görsel çalışması ile bahsi geçen profesonellerin duvarlarında ve en önemlisi zihinlerinde yer edinmeyi planlıyor. Kartpostal boyutlarındaki 12 farklı yaratıcı kağıttan üretilen kartlar, her ay farklı bir yaratıcı kağıt ve baskı tekniği ile hazırlanmış şekilde gönderilecek.

İlk kartta Curious Matter Adrion Blue yaratıcı kağıdı kullanıldı. Mat bir yapıda olan bu yaratıcı kağıdın canlı rengi ve özel bir dokusu mevcuttur. Curious Matter Adrion Blue, Fransız illüstratör Nine Antico’nun çalışmasını mükemmel bir şekilde tamamladı. Bu kart ile Antalis, farklı bir uygulama yapmak istedi. Curious Matter her baskı çeşidinde güzel bir sonuç verebilir. Esasen ilk kartta baskı uygulanmamış, laser ile oyma gerçekleştirilmiştir. Oyma işleminden sonra Curious Matter’a uygulanan farklı renk ile eşsiz bir etki yaratılmıştır.

Kart 1: İllüstratör Nine Antico. Curious Matter Adrion Blue yaratıcı kağıdına laser kesim yöntemi uygulandı.

Kart 2: Sanatçı Linda Link. Conqueror Wove Calligraphy yaratıcı kağıdına Çift yüz beyaz serigrafi baskı uygulandı.

Kart 3: Fotoğrafçı Andreas Kauppi. Rives Sensation Matt Tactile White yaratıcı kağıdına litho offset siyah baskı uygulandı.

Kart 4: İllüstratör Zeloot. KeayKolour Tangerine yaratıcı kağıdına UV Ofset baskı, Çift kat beyaz + 2 renk Pantone uygulandı.

Kart 5: Fotoğrafçı Léa Crespi. Curious Metallics Silver yaratıcı kağıdı üzerine 4 renk offset baskı uygulandı.

Kart 6: İllüstratör Sammy Stein. Rives Dot Natural White yaratıcı kağıdı üzerine UV offset uygulandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.