KAGİDER: ‘İfade özgürlüğünü kısıtlayan bu yasağa derhal son verilmeli’

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği'den basın açıklaması.

21.03.2014 - 14:09 | MediaCat

KAGİDER

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Twitter’a getirilen kısıtlamaya ilişkin bir basın açıklaması yayınladı:

KAGİDER: 'İfade özgürlüğünü kısıtlayan bu yasağa derhal son verilmeli'“Günümüzde iletişim dünyanın en önemli olgularından biri haline gelmiştir ve ülkelerin ilerlemesi ancak etkin bir iletişim yönetimiyle mümkündür. Dolayısıyla sosyal medyanın önemli bir bileşeni olan Twitter’ın Türkiye’de kapatılması, kabul edilemez bir uygulamadır. Şeffaflık demokrasilerin olmazsa olmaz kuralıdır ve yönetimsel politikaların gelişim gösterebilmesi için bu şeffaflığın korunması şarttır.

KAGİDER olarak, çalışmalarımızın temelini oluşturan kadın haklarının yanı sıra genel olarak tüm insan hak ve özgürlüklerinin kısıtlanmadan yaşanabildiği bir demokrasi en büyük önceliğimizdir. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana hep ileri gitmeyi kendine ilke edinmiş güçlü bir devlettir ve hükümetlerin bu ilke doğrultusunda hep ileri yönde adımlar atması beklenir. Türkiye’de vatandaşların görüşlerini özgürce ve şeffaflıkla paylaşmaları, ülkemizi ileri götürecek tek yoldur. Kişisel hak ve özgürlüklerin en değerlisi olan düşünce ve ifade özgürlüğünün kısıtlanması anlamına gelen bu yasağa derhal son verilmesini ve bu tip uygulamaların tekrar yaşanmamasını diliyoruz.”

Yönetim Kurulu adına,
Gülden Türktan, Başkan.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.