Kadir Has’ta yeni bir sertifika programı

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi bünyesinde verilecek ‘Yeni Medya Yayıncılığı’...

12.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi bünyesinde verilecek ‘Yeni Medya Yayıncılığı’ sertifika programı katılımcılara internet ve mobil mecralarda kuralları kökten değişen yayıncılığı, yeni tanıtım ve pazarlama yöntemlerini başarılı ve başarısız örneklerle işliyor.

İnternet ve yeni mecralar konusunda Türkiye’nin en tecrübeli isimleri M. Serdar Kuzuloğlu ve İsmail Hakkı Polat tarafından verilecek ve 4 hafta sürecek eğitim, bu yeni uzmanlık alanı için aranan kişileri yetiştirmeyi hedefliyor. Ayrıca, eğitimin sonunda katılımcılarla yapılacak birebir görüşmelerde Kuzuloğlu ve Polat, her katılımcıya yeni medya sektörüne ilişkin kişisel öneri ve yönlendirmelerde bulunacak.

İnternete ve cep telefonlarına ilgi duyan her yaştan insan, yeni medya alanında ortaya çıkan yeni mesleklere ilişkin bilgi sahibi olmak ve bu mesleklere giriş yapmak isteyenler, gazete-radyo-TV çalışanları, yeni medya alanında çalışmak isteyen iletişim fakültesi öğrencileri ve mezunları, sosyal medyada kurumsal olarak yer almak isteyen firmaların ilgili çalışanları, mobil iletişim sektöründe çalışmak ya da kendini geliştirmek isteyen herkes bu eğitim programına katılabiliyor.

Günlük yaşamımıza gireli çok kısa bir zaman geçmiş olmasına rağmen cep telefonları ve internet hem bireyler hem de kurumların günlük hayatını kökten değiştirdi. Türkiye’de 65 milyon cep telefonu ve 25 milyondan fazla internet kullanıcısı var. Geçen seneki verilere bakarsak cep telefonu sayısı dünya ölçeğinde 4 milyar 600 milyon adedi internet kullanıcısıysa 2 milyar kişiye dayandı.

Facebook 500 milyonu geçen nüfusuyla dünyanın en kalabalık üçüncü ülkesi. Youtube’a her dakika 24 saatlik video ekleniyor. Sayısı 120 milyonu geçen Twitter üyesi her gün 50 milyon mesaj yazıyor. Facebook’ta sayfa yaratan küçük işletmelerin sayısı 700 bini geçti.

Oyunların içindeki reklam tabelalarına alınan reklamların yarattığı pazarın 2014’te 1 milyar doları geçmesi bekleniyor. Facebook’taki sanal çiftlik oyunu Farmville’in 62 milyondan fazla tutkunu sanal traktörleri için satın aldıkları sanal mazota haftada toplam 150 bin (gerçek) dolar ödüyor.

Satışa sunulduktan 80 gün sonra 3 milyondan fazla satan Apple iPad yayıncılığı kökten değiştirmek üzere. Basılı yayınlar tablet çağına uyum sağlayabilme peşinde. Televizyonlar, radyolar da yepyeni modeller üstünde çalışıyor.

İnternet kuşağı yepyeni mecralara, dinamiklere, beklentilere ve lisana sahip. 10 yıl önce var olmayan yepyeni iş kolları ve uzmanlıklar ortaya çıkmış durumda. Geleceğin başarılı kişi ve kurumları işte bu dönüşümü iyi okuyup hayatına ve işine uyarlayabilenler olacak.
Bütün bu gerçeklerin ışığında yeni nesil medya, yeni nesil uzmanlara ihtiyaç duyuyor.

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi bünyesinde verilecek ‘Yeni Medya Yayıncılığı’ sertifika programı katılımcılara internet ve mobil mecralarda kuralları kökten değişen yayıncılığı, yeni tanıtım ve pazarlama yöntemlerini başarılı ve başarısız örneklerle işliyor.

İnternet ve yeni mecralar konusunda Türkiye’nin en tecrübeli isimleri M. Serdar Kuzuloğlu ve İsmail Hakkı Polat tarafından verilecek ve 4 hafta sürecek eğitim, bu yeni uzmanlık alanı için aranan kişileri yetiştirmeyi hedefliyor. Ayrıca, eğitimin sonunda katılımcılarla yapılacak birebir görüşmelerde Kuzuloğlu ve Polat, her katılımcıya yeni medya sektörüne ilişkin kişisel öneri ve yönlendirmelerde bulunacaktır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.