MediaCat

Kadınlar online’da en çok hangi konular hakkında konuşuyor?

Global Web Index* Türkiye Araştırması verilerine göre; Türkiye’deki aktif internet kullanıcılarının online olarak en fazla konuştuğu ürünlerin başında bilgisayar ve cep telefonları geliyor.

Kadınlar online’da en çok hangi konular hakkında konuşuyor?

Global Web Index* Türkiye Araştırması verilerine göre; Türkiye’deki aktif internet kullanıcılarının online olarak en fazla konuştuğu ürünlerin başında bilgisayar ve cep telefonları geliyor.

Türkiye’deki aktif internet kullanıcılarının %27′si bilgisayar hakkındaki fikirlerini online olarak beyan ediyorlar. Bilgisayar ile birlikte cep telefonları da en fazla konuşulan ürünlerin başında geliyor. Bilgisayar ve cep telefonlarının ardından en fazla konuşulan diğer kategori ise filmler. Türkiye’deki 5 aktif internet kullanıcısından 1′i filmler hakkında fikirlerini online olarak beyan ediyorlar. Bilgisayar ve cep telefonlarının aksine film kategorisinde kadınlar, erkeklerden daha fazla online olarak konuşuyorlar. Online olarak en fazla konuşulan diğer kategoriler ise teknoloji, internet ve moda.

Erkekler, bilgisayar, cep telefonu, teknoloji hakkında konuşuyor.

Kadın-erkek kırılımına bakıldığında, Türkiye’deki aktif internet kullanıcısı erkeklerin online olarak konuştuğu kategorilerin başında, bilgisayar (%37), cep telefonu (%33) ve teknoloji (%30) geliyor.  Online olarak erkeklerin kadınlara oranla daha fazla konuştuğu kategoriler ise; spor, oyun konsolları ve otomobiller.

Kadınların online olarak en fazla konuştuğu kategoriler, moda, film ve gezi.

Türkiye’deki aktif internet kullanıcısı kadınların online olarak konuştuğu kategorilerin başında, moda (%28), film (%24) ve gezi (%22) geliyor.  Online olarak kadınların erkeklere oranla daha fazla konuştuğu kategoriler ise; kişisel bakım, moda ve yemek/restoran.

* Global Web Index: Türkiye’nin de dahil olduğu, 36 ülkede 130.000′i aşkın katılımcıyla gerçekleştirilen Global Web Index Araştırması, “her gün bağlanan” internet kullanıcısını temsil etmektedir. Araştırmada, her gün internete bağlanan 16-64 yaş arası 1.501 kullanıcıya online anket yöntemi uygulanmakta ve 8 ana başlıkta yaklaşık 150 soru sorulmaktadır. Böylece, Türkiye’deki aktif internet kullanıcısının, online davranışları, tercihleri, ilgi alanları, motivasyon ve bariyerleri, sosyal medya davranışları, etkileme gücü ve fikir beyan etme sıklığı, biçimi ve platformları, markalardan beklentileri, online içerikle ilişkisileri, mobil&tablet kullanımları, vs. detaylı olarak incelenebilmektedir.

** Global Web Index Araştırması’na göre aktif internet kullanıcısı, internete her gün bağlanan kullanıcı olarak tanımlanmaktadır.

(Kaynak: SMG Connected)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.