Kadınlar değişim istiyor!

Leo Burnett reklam ajansı tarafından yaptırılan bir araştırma, kadınların evleri ve ev kadınlığı hakkındaki düşüncelerini ortaya koyuyor.

14.12.2004 - 00:00 | MediaCat

Leo Burnett reklam ajansı tarafından yaptırılan bir araştırma, kadınların evleri ve ev kadınlığı hakkındaki düşüncelerini ortaya koyuyor.

Kuzey Amerikalı kadınların ev hayatları ve ev kadınlığı rolü hakkında hissettiklerini açığa çıkarmayı amaçlayan araştırmaya göre, kadınların evle ilgili duygularını 4 segmente ayırmak mümkün:

– Ev kadınlığıyla gururlananlar (Yüzde 37)Bu en kalabalık grubu oluşturan kadınlar evlerini kişisel bir gurur ve eğlence kaynağı olarak görüyor.

– Elleri sudan çıkmayanlar (Yüzde 29) Bunlar da gururluların aksine evlerini kendileri için bir yük kaynağı olarak görenler.

– Statü ve başarıcılar (Yüzde 12) Bu küçük ama büyüyen grubu da evlerini bir statü sembolü, bir başarı göstergesi gibi algılayanlar oluşturuyormuş.

– Sadelik taraftarları (Yüzde 22) Evlerinde pratik, sade ve kolay yaşamayı önemseyenler.

Günümüzde kadınların evdeki rollerini, “Operasyon Şefi”, “İşletme Müdürü” gibi iş dünyası terimleriyle ifade ettiğini ortaya koyan araştırma, kadınların yüzde 60’ının ev kadınlığının değerinin toplumda yeterince anlaşılmadığına inandığını gösteriyor.

Kadınların yüzde 65’i başarılı bir kariyerle başarılı bir ev kadınlığının pekala birlikte yürüyebileceğine inanıyor.

Araştırma, kadınların yüzde 60’ının da evlerinde en çok, aynı “şeyi” değiştirmek istediklerini gösteriyor: Kocalarını!

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.