Kadına yönelik her türlü şiddetin farkında olmak için

Borusan Holding'den 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ne özel reklam filmi.

25.11.2021 - 14:28 | MediaCat

Kadına yönelik her türlü şiddetin farkında olmak için

Kadınların uğradığı şiddet konusunda farkındalık yaratmak amacıyla geçtiğimiz yıl 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde “Gözünü Aç” iletişimini başlatan Borusan Holding, bu 25 Kasım’da topluma “Konuşamayanlar” reklam filmiyle sesleniyor.

Kadına yönelik şiddet konusunda farkındalığın artırılmasını hedefleyen filmde şiddete uğrayan ve konuşamayan kadınlara ses veren Borusan, kadınların sadece fiziksel değil, aynı zamanda ekonomik, psikolojik ya da siber şiddete maruz kaldığını vurgulayarak, herkesi kadına yönelik şiddete gözünü açmaya davet ediyor.

Cinsiyet eşitliğinin odak noktalarından biri olduğunu vurgulayan Borusan Holding İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Grup Başkanı Nursel Ölmez Ateş, kadına yönelik şiddetin pandemiyle birlikte artış gösterdiğini söyledi. Pandemi döneminde fiziksel şiddetin yanı sıra psikolojik şiddetin yüzde 93 oranında arttığını ve her beş kişiden birinin siber şiddete uğradığını ifade eden Ölmez Ateş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Pandemiden önce kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olması için 99,5 yıl geçmesi gerektiği beklenirken, bu yıl cinsiyetler arası uçurumun küresel ölçekte tamamen kapatılmasının ancak 135,6 yılda mümkün olacağı ortaya çıktı. Eşitliğe ulaşılacak sürenin 36 yıl uzaması bir neslin daha cinsiyet eşitliği olan bir dünya göremeyeceği anlamına geliyor. Bizler Borusan Grubu olarak aradaki bu uçurumu azaltmak için üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getirmeye hazırız. Geçtiğimiz yıl yayınladığımız Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Hane İçi Şiddet Rehberimiz ile şiddete uğrama ihtimali olan kadınlar için bir yol gösterebildiğimize inanıyoruz. Biliyoruz ki şiddete uğrayan bir kadının konuşması çok zor. Bu yüzden konuşamasalar da onları duymak, şiddetin işaretlerini fark edebilmek çok önemli. Bu sebeple yayınladığımız Konuşamayanlar filmimizle herkesi, şiddete uğrayan kadınlar için gözlerini açmaya davet ediyoruz. Borusan olarak her türlü şiddete sıfır tolerans gösteriyor ve toplumsal cinsiyet eşitliği için hiç durmadan çalışmaya devam ediyoruz.”

KÜNYE

 • Reklamveren: Borusan Holding
 • Reklam Ajansı: Çözüm / TBWA Group
 • Marka Ekibi: Nursel Ölmez Ateş, Dilek Özkan, Öznur Halilcikoğlu, Sara Demirel, Büşra Yılmaz Can
 • Kreatif Ekip: Ozan Can Bozkurt, Tuğrul Mengi, Mine Yıldırım, Serim Poyraz Danışman, Gizem Tuncacı
 • Strateji: Ahmet Yener, Kerem Can Erdönmez
 • Müşteri İlişkileri: Aslı Kutay, Sevil Zelzele, Dilay Dinçer
 • Prodüksiyon Şirketi: DCİ Medya
 • Yapımcı: Can Üner
 • Yönetmen: Doğuş Batar
 • Görüntü Yönetmeni: Gökhan Arda
 • Post Prodüksiyon: Hugimu Medya

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.