Kadına destek hattı aramalarını 5 kat artıran dergi kapağı

İsrail’de yayımlanan LaIsha dergisi, İsrail’deki şiddet ve taciz hattı olan *6724’ün çok daha fazla kadın tarafından öğrenilmesini sağladı.

06.12.2021 - 14:17 | Ceren Berfin Beyazdağ

Söz konusu çarpıcı ve dikkat çekici içerik olduğunda, kaç yıl geçerse geçsin, insanın aklında sonsuza kadar yer ediniyor. Bu noktada çarpıcılığı iyiye kullanmak, daha cesur ve zor bir hareket olmasına rağmen günün sonunda markanıza artı değer katan bir yöntem olarak ortaya çıkıyor.

İsrail’de 75 yıldır raflarda yer alan LaIsha (İbranice “Kadınlar İçin”) dergisi ise çarpıcılığı iyiye kullanmaya etkili bir örnek sunuyor: Markete giriyorsunuz, dergi reyonuna ilerleyip LaIsha almaya yöneliyorsunuz ama üstünde sadece “LaIsha – Aile içi şiddete maruz kalan kadınlar, yalnız değilsiniz. – *6724: Bütün dillerden 7/24 erişebileceğiniz anonim yardım hattı” yazan simsiyah bir kapak ile karşılaşıyorsunuz.

Havas Tel Aviv işbirliğinde hazırladığı bu kapakla LaIsha, ülkedeki şiddet ve taciz hattı olan *6724’ün daha fazla kişi tarafından bilinmesini ve hattın aranma oranlarının yüzde 500 artmasını sağladı.

Havas Tel Aviv Kreatif Direktörü Daniel Bnaya, LaIsha işbirliklerini “Reklamcılık sektörü, ticari şirketlerin numaralarının kafamıza sonsuza dek kazınmasında harika işler çıkartırken neden bu yeteneklerini gerçekten de hayati derecede önemli numaralar için kullanmasın?” şeklinde açıklıyor.

İsrail’deki en popüler kadın dergisinin ticari amaçları bir kenara bırakıp Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü kapsamında ülkedeki şiddet yardım hattını kapağına taşıması, yayıncılar ve ajanslar için örnek alınası bir hareket.

KÜNYE

  • Reklamveren: LaIsha
  • Reklam Ajansı: Havas Tel Aviv
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.