MediaCat

Kadın futbol milli takımlarının yeni ana sponsoru Sürat Kargo

Sürat Kargo, iki yıl süreyle kadın futbol milli takımlarının ana sponsorluğunu üstlenecek.

Kadın Futbol Milli Takımları’nın yeni ana sponsoru Sürat Kargo

Sürat Kargo, Türkiye’nin kadın futbolundaki gelişimini desteklemek amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile yeni bir sponsorluk anlaşmasına imza attı.

TFF Riva Tesisleri’nde gerçekleşen törende resmiyet kazanan anlaşma kapsamında marka, iki yıl süreyle kadın futbol milli takımlarının ana sponsoru oldu. İmza töreni; TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz, TFF Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan ve Kadın A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası’nın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri, Kadın A Milli Futbol Takımı oyuncuları ve Sürat Kargo’nun kadınlardan oluşan yönetim ekibinin katılımıyla gerçekleşti.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi törende yaptığı konuşmada, “Sizlerin huzurunda kendilerine büyük futbol ailemize hoş geldiniz demek istiyorum. Sponsorlarımızın desteğiyle, önümüzdeki dönemde futbolumuzu daha ileriye taşımak için başlattığımız proje ve uygulamalarımızı en güzel şekilde tamamlamak istiyoruz. İnşallah attığımız tohumların meyvelerini hep birlikte alacağız ve yeni tohumlar atarak birlikte su vereceğiz” dedi.

Kadın futbolunun dünyadaki ve ülkemizdeki gelişimine değinen TFF Başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyada kadın futbolu 100 yıl önce daha popülerdi. Kadınlar arasındaki ilk futbol maçı 1895 yılında, Kuzey Londra’da oynandı. Oynayanlar fabrikada işçi olarak çalışan kadınlardı. İlk uluslararası karşılaşma 1920 yılında gerçekleştirildi. 1921’de ise kadın futbol takımlarının yer aldığı Kadınlar Futbol Birliği kuruldu. Ülkemizde ilk kadın futbol takımının kuruluşu resmi olarak 52 yıl önce 1971’de gerçekleşti. Uzun süren bir emekleme dönemi geçirdik. Ancak artık koşmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Geride bıraktığımız bir yıllık görev süremizde, kadın futbolunu geliştirmek ve kız çocuklarımızı futbola kazandırmak için büyük bir gayret gösterdik. Federasyonumuz bünyesinde ilk kez Kadın Futbolu Komitesi’ni kurduk. Daha önce Futbol Gelişim Direktörlüğüne bağlı olan kadın futbolunu ayrı bir birim haline getirdik. Kadın Futbol Direktörlüğü çatısı altında milli takımlar, lig ve kadın futbolu ile ilgili tüm projeleri bir araya getirdik. Kulüplere verdiğimiz desteğin yanı sıra Kadın Futbol Direktörlüğümüz yönetiminde antrenör eğitimine ve sporcuların gelişimine yönelik de pek çok çalışma yürütüyoruz.”

Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz ise şu açıklamalarda bulundu: “Bugün Sürat Kargo olarak, kadın futbolunun gücünü artırmak ve hızına hız katmak için ‘Gücünde Sürat var’ sloganımızla yola çıkıyoruz. Kadın futbolu, bir spor dalı olmanın ötesinde cesaret ve güç kaynağıdır. Yeteneklerini, güçlerini azim ve kararlılıkla sahaya koyan kadın futbolculara sürat katmak için onlarla sahada şimdi biz de varız. Yılların verdiği sektörel deneyimle çok iyi biliyoruz ki sürat, başarıyı destekleyen en ciddi kuvvettir. Markamızın temeli olan ‘hız’ı kadın futboluna taşıyarak gelecek nesillere ilham vermek ve bu heyecanı paylaşmak bizler için çok büyük mutluluk… Biz bu heyecanı her gün yaklaşık yüzde 70’i kadın olan takımımızla paylaşıyoruz. Hayatın her alanında onlarla yürüyoruz. Bugün burada bir ilki duyurmak istiyoruz. Özellikle aktarma merkezlerinin yönetiminde yoğun bir şekilde erkek egemen olan sektörümüzde Sürat Kargo olarak kadının gücünden faydalanacak ve aktarma merkezlerimizin yönetimini tamamen kadınlarımızdan oluşturacağız. Bir yandan da kalbimizi kadınlarımıza teslim etmiş olacağız.

Yüzde yüz futbol sevgisi taşıyan bir marka olarak kadın futbolunun yükselişini desteklemekten gurur duyuyoruz. Süratimizle kadın futbolunun büyümesine katkı sağlamak için bugün attığımız bu adımın gücünde sürat var. Sürat Kargo’nun gücünde ise kadın var.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.