MediaCat

Joseph Gordon-Levitt Samsung için kamera arkasına geçti

Samsung NX1, üstün yeteneklerini Gordon-Levitt’in hazırladığı kısa filmde sergiledi.

Joseph Gordon-Levitt Samsung için kamera arkasına geçti

Samsung Electronics, ilk uzun metrajlı yönetmenlik denemesini 2013’te Don Jon ile gerçekleştiren ünlü Hollywood yıldızı Joseph Gordon-Levitt ve yapım şirketi hitRECord‘un birlikte hazırladığı yeni bir kısa film yayınladı. Samsung’un aynasız kamerası NX1’le 4K Ultra HD kalitesinde çekilen “In a City” filminde yedi farklı kentteki farklı perspektifler betimleniyor. Gordon-Levitt ve dünyanın farklı yerlerinde yaşayan sinemacılardan oluşan ekibi kameralarıyla kendi yaşadıkları kentin özünü ve hikâyelerini aktarıyor.

Joseph Gordon-Levitt Samsung için kamera arkasına geçtiJoseph Gordon-Levitt projeyle ilgili şunları söylüyor:

“Bir sanat yapıtı yaratırken araçlarınızın hedefinizle uyumlu olduğunu ve teknolojinin sanatsal vizyonunuzu sınırlamak yerine ona güç vereceğini bilmek önemlidir. Samsung NX1 mükemmel bir kamera ve ‘In a City’de gerçekten özel bir şeyler yaratmamızı olanaklı kıldı.

Bu proje, sitemizde gerçekleştirdiğimiz en önemli işbirliği çalışmalarından biriydi ve hitRECord camiasındaki herkes bu projeye katılmaktan dolayı büyük bir heyecan duydu. Dünyanın en çok çeşitlilik içeren kentlerinden bazılarında çekilmesine rağmen, milyonlarca insan tarafından paylaşılan ortak bir deneyimi anlatan bir film çekmek üzere yola koyulduk. Her bir kentin benzersiz dokusunu ve enerjisini yakalamak önemliydi. NX1 bunu yapmamızı ve hepimizin gurur duyduğu bir şey üretmemizi sağladı.”

Joseph Gordon-Levitt, kısa filmi yaratmak için yetenekli sinemacı, müzisyen ve şarkı sözü yazarlarından oluşan hitRECord camiasından yardım aldı. Film ortak bir çalışmayla üretilen ve dünyanın çeşitli yerlerinden sanatçılar tarafından okunan bir şiir üzerine kuruluyor. İzleyiciler Kahire ve Rio De Janiero’nun kalabalık pazarlarında, Londra ve Prag’ın simgesi haline gelmiş kemerli yapılarında, Tokyo’nun neon ışıklarıyla süslenmiş gökdelenlerinde, Sheffield ve Los Angeles’ın endüstriyel bölgelerinde keyifli bir gezintiye çıkarılıyor.

Fotoğraf: Christopher William Adach/Wikipedia

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.