JCI Dünyanın En Başarılı Genci, Türkiye’den

Dünyanın önde gelen liderlik ve girişimcilik organizasyonu Junior Chamber International’in 120 ülkede, 10 farklı kategoride gerçekleştirdiği ‘Dünyanın En Başarılı Genci’ yarışmasının galibi Türkiye’den

29.08.2007 - 14:47 | MediaCat

Dünyanın önde gelen liderlik ve girişimcilik organizasyonu Junior Chamber International’in 120 ülkede, 10 farklı kategoride gerçekleştirdiği ‘Dünyanın En Başarılı Genci’ yarışmasının galibi Türkiye’den Yrd. Doç. Dr. Hilmi Volkan Demir oldu.

Yrd. Doç. Dr. Hilmi Volkan Demir, geçen sene Junior Chamber International’in Türkiye şubesi JCI-Türkiye tarafından düzenlenen “Türkiye’nin 10 Başarılı Genci” yarışmasında “Bilimsel Önderlik” dalında birincilik almıştı. Hilmi Volkan Demir, ödülünü 120 ülkeden yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla 5-11 Kasım tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek 62. JCI Dünya Kongresi’nde alacak.

Junior Chamber International (JCI) tarafından her yıl sosyal girişimciliği teşvik amacıyla düzenlenen “Dünyanın En Başarılı Genci” yarışmasında birinciliği Türkiye’den Yrd. Doç. Dr. Hilmi Volkan Demir kazandı. Junior Chamber International tarafından 24 senedir, 120 ülkede, 10 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmada ‘Nano teknoloji’ üzerine çalışan 31 yaşındaki Yrd. Doç. Dr. Hilmi Volkan Demir, “Dünyanın En Başarılı Genci” seçildi.

Hilmi Volkan Demir, JCI-Türkiye tarafından düzenlenen “Türkiye’nin 10 Başarılı Genci” yarışmasında “Bilimsel Önderlik” dalında geçen sene birincilik alarak Türkiye’yi uluslararası platformda temsil etmeye hak kazanmıştı. “Dünyanın En Başarılı Genci” seçilen Hilmi Volkan Demir’e ödülü 5-11 Kasım tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek 62.JCI Dünya Kongresi’nde verilecek. Bu sene gerçekleşecek kongreye 120 ülkeden yaklaşık 5 bin kişinin katılımı bekleniyor.

Kurumsal sosyal sorumluk konusunun tartışılacağı 62.JCI Dünya Kongresi, Türkiye’nin tanıtımı açısından da çok önemli. Gelecek dönemin strateji ve liderlerinin belirleneceği kongreye katılanları; ticaret fuarı, eğitim, genel kurul, tematik oturum, panel, ülke geceleri ve ödül törenlerinden oluşan yoğun bir program bekliyor.

2007 Türkiye elemeleri için son başvuru tarihi: 21 Eylül

2007 Yılı JCI Türkiye 13.TOYP “The Outstanding Young Persons of Turkey – Türkiye’nin 10 Başarılı Genci” yarışmasında başvurular 21 Eylül’e kadar uzatıldı.

18-40 yas arasındaki gençler; “İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik”, “Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi”, “Bilimsel Önderlik”, “Kültürel Başarı”, “Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik”, “İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı”, “İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet”, “Fen ve Teknik Gelişme”, “Kişisel Başarı”, “Tıbbi Yenilik ve Buluşlar” olmak üzere 10 ayrı kategoride yarışacak. Organizasyonun birincileri önümüzdeki sene uluslararası platformda TOYP-World çerçevesinde ülkemizi temsil etme imkanını yakalayacaklar. Her sene artan aday sayısı ve kalitesiyle Türkiye’nin önde gelen proje yarışmalarından biri olan TOYP, JCI Türkiye tarafından 12 senedir düzenleniyor.

Dünyaya açılmak isteyen gençler yarışma projelerini nilufer.yurdagulen@gmail.com adresine gönderebilir. Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.toyp-tr.org adresinden ulaşılabilir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.