Jargona revizyon

Advertising Age Türkiye Eylül sayısının kapağında sektöre, tedavülden kalkması gereken sözcükleri sordu.

04.09.2014 - 11:30 | Tuğba Özögretmen

Sektör lügatine küçük bir dokunuş neleri değiştirmez ki… Belki de toplantı odalarında can çekişen pek çok içi boşalmış sözcük ve kavram buharlaşarak yükselir ve yavaş yavaş kaybolur. Belki de yarının brief’leri ve pazarlama seminerleri demode terminolojiden paçasını kurtarır…

Advertising Age Türkiye Eylül sayısının kapağında reklamcılara, reklamverenlere, medya ajanslarına ve PR ajanslarına sordu: Miadını dolduran ve artık tedavülden kalkması gereken bu kelimeler neler? Sektörün bir tür bağımlılık geliştirdiği kelimeleri derleyen dosyaya görüş bildiren sektör öncülerinin, miadını doldurduğu yönünde en sık telaffuz ettikleri kelime “360 derece iletişim” oldu.

Peki, sizin reklam-reklamveren-medya-PR dörtgeninde artık miadını doldurduğunu düşündüğünüz kelimeler neler? Kelime önerilerini paylaşmak ve jargona revizyon vermek isteyenleri Twitter hesabımızdaki #jargonarevizyon hashtag’ine bekliyoruz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.