Japon ilaç devi Türkiye’de

Japonya'nın ikinci büyük araştırmacı ilaç firması Astellas Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği'ne (AİFD) üye oldu...

31.03.2009 - 12:15 | MediaCat

Japonya’nın ikinci büyük araştırmacı ilaç firması Astellas Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’ne (AİFD) üye oldu. Böylece AİFD’nin üye sayısı 38’e çıktı.

Üroloji, bağışıklık sistemi ve enfeksiyonlara karşı mücadele eden yenilikçi ilaç ve tedavilerde uzmanlaşan, Japonya’nın ikinci büyük uluslararası araştırmacı ilaç firması Astellas Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’ne (AİFD) üye oldu.

Özellikle organ nakilleri sonrasında ortaya çıkan problemleri hedef alan yenilikçi ilaçlar geliştiren ve bu alanda uzmanlaşan Astellas’ın 2008 mali yıl sonu itibarı ile cirosunun yaklaşık 9,9 milyar dolar (958 milyar Yen) olarak gerçekleşmesi bekleniyor. Halen Japonya ve İrlanda’daki üretim tesislerinde ilaçlarının aktif maddelerini üreten Astellas, Japonya, Avrupa, ABD ve Çin’de bulunan çeşitli üretim tesislerinde kapsüller, tabletler ve enjeksiyonlar üretiyor.

1923’te kurulan firma Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da faaliyetlerini sürdürüyor. Astellas’ın üretim tesislerinin yanı sıra Japonya’da ve dünyanın çeşitli bölgelerinde Ar – Ge tesisleri de bulunuyor. Kuruluş geçen yıl cirosunun % 16,4’ünü Ar – Ge yatırımlarına ayırdı.

Astellas, Daiichi – Sankyo’dan sonra AİFD’ye katılan Japonya kökenli ikinci uluslararası araştırmacı ilaç firması oluyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.