İzmir Reklamcılar Derneği’nde gençlik dönemi

İzmir Reklamcılar Derneği’nde yeni yönetim kurulu göreve başladı.

19.12.2013 - 17:24 | MediaCat

İzmir ekonomisine yön veren işletmelerin, marka iletişimindeki güçlü çözüm ortaklarını çatısı altında barındıran İzmir Reklamcılar Derneği’nde yeni yönetim kurulu göreve başladı.

Yeni dönemde başkanlık görevini Reklam Merkezi Marka Direktörü Yiğit Sal’ın yapacağı yönetim kurulunda, San Design Company Eşbaşkanı Esin Türkan Tunçdamar Asbaşkan, Ideart Ajans Başkanı Turusan Çiner Genel Sekreter, San Design Company Eşbaşkanı Mustafa Türkan ise Sayman olarak görev alıyor. Yönetim kurulu üyelikleri’ne ise Egegen Kurucusu Serdar Ceylan, Mandal Ajans Ajans Başkanı Serkan Saysen ve Highone Adworks Grup Marka Direktörü D. Aytaç Dinler getirildi.

Yeni Yönetim Kurulu “Toplu halde hareket ederek, reklamveren ve reklam ajanslarının ortak menfaatleri doğrultusunda çalışmalar yapmak.” ilkesiyle seçimlere girerken “Derneğin prestijinin ve İzmir Reklamcılar Derneğiİzmir Reklamcılar Derneği üyesi reklam ajanslarına karşı duyulan güvenin artırılmasının” öncelikli hedef olarak belirledi.

Ülkemizin üçüncü büyük şehri ve önemli sanayi ve ticaret kentlerinden biri olan, İzmir’de, reklamcılığın her geçen gün düzeyini yükseltmek ve geliştirmek amacıyla kurulan İzmir Reklamcılar Derneği’nin reklamverenler için ayrıştırıcı bir unsur olacağı vurgulanırken “Markalarımızı İzmir Reklamcılar Derneği çatısı altındaki ajanslara yönlendirmeye çalışsak da müşterilerimiz, ajanslarla çalışmanın artılarını somut olarak bilmiyorlar. Derneğimizin öncelikli amacı, müşterilerimizin ‘Reklam ajansım; şirketimin, markamın gelişimi için stratejik ortağımdır’ şeklinde düşünmesini sağlamaktır” denildi.

Yeni Yönetim Kurulu olarak öncelikle reklamverenlerde “Markamı geliştirmek ve pazarlama stratejileri oluşturulmak için ilk başta reklam ajansımdan görüş almalı, reklam ajansımı mümkün olduğunca işin merkezine koymalıyım. Başarılı bir iletişim sonucuna imza atmak için doğru ekibi seçmeli ve markalarımı onlara teslim etmeliyim” algısını güçlendirmek için çalışacaklarını belirten yeni yönetim kurulu üyeleri: “İzmir Reklamcılar Derneği bölgemiz ekonomisinin %90’ını yöneten şirketlerin iletişim faaliyetlerini yürütüyor. Bir başka deyişle İzmir Reklamcılar Derneği üyeleri bu ekonominin %90’ını yönetiyor. Bu nedenle İzmir Reklamcılar Derneği’nin ne kadar önemli ve değerli bir platform olduğunu hatırlayacak ve hatırlatacağız” dedi.

İzmir’in gerek işgücü maliyeti, gerekse yeni yatırım alanları açısından birçok ulusal firmanın odak noktası olduğu bir dönemde bu markaların bölgesel iletişim stratejilere de ihtiyaç duyacağını belirten yönetim kurulu üyeleri, bu anlamda İzmir Reklamcılar Derneği üyesi ajansların kendisini net konumlandırıp pazarda söz sahibi olacağını söyledi.

İzmir Reklamcılar Derneği’nin yeni dönemde öncelikli faaliyetlerinin “Müşteri & Reklam Ajansı İş Ortaklığı Bilinçlendirme Çalışmaları” olacağını söyleyen yönetim kurulu üyeleri, “Konferanslar, seminerler, eğitimler ve sergilerle markalarımız ve onların temsilcileriyle daha çok bir araya geleceğiz. Yıl sonunda dernek üyesi ajansların yaratıcı çalışmalarının, çeşitli yarışmalarda ödül kazanan işlerinin sergileneceği bir organizasyon da öncelikli hedeflerimiz arasında. Böylelikle reklamverenlerimiz İzmirli ajansların yaratıcılığını daha net biçimde görebilecek” şeklinde konuştular.

İzmir’in bir üniversiteler şehri olmasına ve bu üniversitelerin çok başarılı gençler yetiştiren Güzel Sanatlar, Görsel İletişim Tasarım, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümleri bulunmasına rağmen ajansların en büyük sorunlarından birinin de İstanbul’a transfer olan nitelikli beyin gücü olduğunu söyleyen yeni yönetim kurulu üyeleri, İzmir’in uzun vadede reklamcılık sektörü adına İstanbul’un alternatifi haline gelmesi için çaba göstereceklerini ve beyin göçünün önünü geçmeye çalışacaklarını belirtti.

İzmir Reklamcılar Derneği’nin ve üye ajansların 2014’le birlikte atağa geçeceğini belirten yeni dönem başkanı Yiğit Sal, “Yeni ve genç bir ekip olarak ara vermeden, dinlenmeden çok çalışacağız. Derneğimizi bugünlere taşıyan tüm büyüklerimize ve eski yönetimlere teşekkür ediyor; onlardan aldığımız bayrağı daha yükseklere taşıyacağımıza tüm Yönetim Kurulu olarak inanıyoruz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.