İzmir Ekonomi Üniversitesi Girişimcilik Kongresi hazırlıyor

Kobiler, “II. Uluslararası Girişimcilik Kongresi”nde sürdürülebilirlik ana teması ile 27 – 28 – 29 Nisan 2011 tarihlerinde İzmir Ekonomi Üniversitesinde bir araya geliyor

07.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Kobiler,  “II. Uluslararası Girişimcilik Kongresi”nde sürdürülebilirlik ana teması ile 27 – 28 – 29 Nisan 2011 tarihlerinde İzmir Ekonomi Üniversitesinde bir araya geliyor.

Küreselleşme ve hızlı değişen piyasa koşulları içerisinde sürdürülebilirliğin KOBİ’ler için önemi göz önüne alınarak; kongrede “Sürdürülebilirlik” ve ‘KOBİ’ler’ farkli boyutlarıyla tartışılması ve KOBI’lerin sürdürülebilirlik konusunda karşılaştıkları ortak sorunların, farklı kesimlerin katılım ve katkılarıyla, çözüm için fırsat yaratılması hedefleniyor.

Kongre kapsamında; akademik ve iş dünyasından profesyonellerin bildirilerinin ve örnek olayların sunulacağı oturumlar ile özel sektör, kamu sektörü temsilcileri, üniversite öğrencileri ve akademisyenler bir araya getirilecektir. İzmir Ekonomi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Kongre Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Alev KATRİNLİ "II. Uluslar arası Girişimcilik Kongresi”ni düzenlerken; ülkemizde ve dünyada ekonominin yapı taşlarından olan KOBI’lerin gelişimi için ortak proje üretimi sağlamayı, ortak sorunları tespit etmeyi ve çözüm önerileri geliştirmeyi, değişik illerde faaliyet gösteren sektörler arasında entegrasyonunu ve ortak iş olanaklarını sağlamayı amaç edindik.

Kongre programını da bu yapı üzerine kurduk. KOBI’ler için önemli olduğuna inandığımız ana başlıkları belirleyip bu konuda bilgi paylaşımında bulunabilecek pek çok uzmanı ve akademisyeni konuk ediyoruz. Ayrıca KOBI’lerin finansal sürdürülebilirliği için önemli olan hibe ve teşvikler ile ilgili özel bir oturumu programa aldık. Bu oturum da KOSGEB, TUBITAK, AB, kalkınma Ajansı teşvikleri ve hibeleri, nasıl müracaat edilebileceği anlatılacak. Ayrıca, programda İstanbul, Ankara, Aydın, Adana, Kazakistan, Fethiye, Denizli gibi illerden başarılı KOBİ örnekleri yer almaktadır. Ayrıca OSTİM, Mersin Sanayi ve Ticaret Odası, Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu, KOSGEB, TOSYÖV ve JCI yöneticileri de kongreye katılmaktadırlar. Kongrenin creative uygulamaları, stratejik planlaması ve PR çalışmaları NO:ONE tarafından yürütülmektedir. Titizlikle hazırlanan kongrenin KOBI’ler açısından önemli bir katkı sağlayacağı gibi aynı zamanda şehrimizin ekonomisine de yararlı olacağı görüşündeyiz.” dedi.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.