İyi bir lider olmak için izlemeniz gereken 8 film

Pazarlama ve sinema sektörlerinin önemli isimlerinden iyi liderliğe giden yolda önünüzü aydınlatacak filmler.

28.07.2016 - 13:40 | Arzu Nilay Kocasu

Pulp Fiction (1994)

Eski P&G Belçika CEO’su Lars Sudmann iyi ve başarılı birer lider olmak isteyenlerin Pulp Fiction’dan çıkaracakları dersler olduğu görüşünde. Bu görüşünün merkezindeyse Winston Wolfe yer alıyor.

Başları sıkışan Vincent Vega (John Travolta) ve Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) patronlarını ararlar. Patronları, Vega ve Winnfield’ı dertlerinden kurtarmak için onlara Kurt’u (Wolf) yollayacağını söyler. Winston Wolfe bir “temizleyici”dir ve ikilinin sorununu ortadan kaldırmak için oyuna dahil olur. “O bir problem çözücü; baskı altındayken sakin kalmayı başarıyor ve tam olarak ne yapılması gerektiğini biliyor. Bu tür yetenek ve nitelikler özellikle herkesin başsız tavuklar misali önlerini görmeden ortalıkta koşuşturduğu kriz anlarında gereklidir” diyor Sudmann: “Buradan çıkarılacak ders şu ki; baskı altındayken sakin kalmalı ve etrafınızı, baskı altındayken sakin kalabilen insanlarla kuşatmalısınız.”

1 2 3 4 5 6 7 8 Kaynak: Fast Company

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.