Felix Baumgartner Brand Week İstanbul’da

İçerik pazarlamasında mecra sizin, hatta mecra sizsiniz.
01.10.2013 - 09:01

Pazarlama tarihindeki en şanslı dönemlerden birini yaşıyoruz. Yeni teknolojiler, yeni iletişim araçları insanlarla daha derin bağlar kurmamızı sağlıyor. Tek taraflı konuşmak yerine etkileşimi mümkün kılıyor. Fırsatları anında değerlendirmemizi ve gerçek zamanlı iletişim kurmamızı sağlıyor.

Bugün geldiğimiz noktada artık önemli olan mecra değil içerik. İçerik pazarlaması artık markalar dünyasının da en önemli gündem maddesi haline geldi. İçerik pazarlamasını diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise mecranın kiralanması veya satın alınmasının soz konusu olmaması. Bu pazarlama türünde mecra sizin, hatta mecra sizsiniz.

Tom Fishburn Brand Week İstanbul'daPeki içeriğin özü nedir? 24 Ekim’de gerçekleşecek DigitalAge Summit’in önemli konuşmacılarından C.C. Chapmen ve Ann Handley iyi içeriği şöyle tanımlıyorlar: “İyi içerik hikâye anlatmak değil, gerçek bir hikâyeyi iyi anlatmaktır.”

Brand Week Istanbul’da pazarlama ve pazarlama iletişiminin dünyadaki en önemli gündem maddelerini ele alacağız. Çok değerli konuşmacıların ve deneyim yaratıcılarının yer alacağı Brand Week Istanbul’da birçok ilke de imza atacağız.

Örneğin, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek tam günlük ‘Digital Storytelling’ seminerini, bu alanın en büyük ismi Tom Fishburn gerçekleştirecek. Fishburn, bu konudaki temel felsefesini “En iyi pazarlana pazarlama hissi vermeyen pazarlamadır” sözleriyle özetleyen bir isim.

Korkusuz Felix Brand Week İstanbul’da

Korkusuz Felix Brand Week İstanbul'daPazarlama hissi vermeyen pazarlamanın kuşkusuz en iyi örneği, Felix Baumgartner’ın geçtiğimiz yıl stratosferden yaptığı atlayış idi. Bu yıl Cannes’da açılan ‘Game Changers’ sergisinde Felix’in atlayışı pazarlama iletişimi tarihinin en önemli kilometre taşlarından biri olarak degerlendirilmişti.

Geçtiğimiz yıl bu atlayışın hemen ardından Fast Company şöyle yazmıştı: “Red Bull bu fikri gidebileceği en uç noktaya kadar götürdü. Asli işi olan enerji içeceği üretmek ile tali işi olan hedef kitlesi için içerik ve deneyim yaratmak arasındaki çizgiyi ortadan kaldırdı. Ve bunu yapabilen tüm markalardan daha ileri gitti.”

Süpriz deneyimler

İçerik, hikâye anlatmak için yarattığımız ve paylaştığımız her şeydir. Brand Week Istanbul çok güçlü bir içerikle sizinle buluşacak. Dünyanın en iyi içerik ve deneyim yaratıcılarını ağırlayacağımız Brand Week Istanbul’da katılımcılarımıza da sürpriz deneyimler yaşatmayı hedefliyoruz.

MediaCat Marka İkonları Yürüyüşü’nün yapılacağı ve Felis Ödülleri’nin sahiplerini bulacağı Brand Week Istanbul’da öğrencileri de unutmadık. 15 Kasım’da Bilgi Üniversitesi Santralİstanbul’da öğrencilerle buluşacağımız Digital Day programı, konferansları ve sergileriyle tüm üniversite öğrencilerini ağırlayacak.

Kime niyet, kime kismet

Socialbakers, 65. Emmy Ödülleri yaklaşırken, ödüllerin sosyal medyada yarattığı hareketlenmeyi ölçtü.

Geçtiğimiz ay boyunca ödüllerin Facebook, Twitter ve YouTube’daki resmi hesaplarının performansına bakan Socialbakers ilginç sonuçlara ulaştı.

Bu üç hesap içinde Twitter hesabı 56.357 takipçi ile dikkat çekiyor. Bu, Facebook hesabındaki fan sayısının neredeyse iki katı.

Sonuçlara gore Twitter’da en çok sözü edilen iki kategori ise dram ve komedi olmuş. Dram dalında adaylardan biri olan ‘Game of Thrones’ incelenen zaman dilimi içinde, Twitter’da en çok sözü edilen dizi olarak öne çıktı. ‘Girls’ ise komedi dalındaki adaylar arasında en çok sözü edilen diziydi.

Ödülleri kazananlara baktığımızda ise, En İyi Drama dalında ‘Breaking Bad’, En İyi Komedi dalında ise ‘Modern Family’ dizilerinin ödülle döndüğünü gördük. Diğer yandan sosyal medyada en çok bahsedilen iki dizi de törenden eli boş döndü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.