İtalyan bilişim devi Itway Türkiye’de

Bilgi güvenliği alanında dağıtıcılık yapacak olan Itwayvad Türkiye kuruldu. Grup cirosunda 7 ila 10 milyon dolar artış bekleniyor...

21.04.2008 - 15:09 | MediaCat

İtalyan borsası Borsa Italiana’nın Yıldız Segmenti’nde bulunan, e-iş çözümleri tasarım, üretim ve dağıtımının lider kuruluşu Itway Group, Avrupa’nın Akdeniz’e Komşu Ülkeler bölgesindeki (İtalya, Fransa, İspanya, Portekiz ve Yunanistan) güçlü pozisyonunu pekiştirdikten sonra Itwayvad Türkiye’yi kurarak Türkiye pazarına da girdiğini duyurdu.

Itwayvad Türkiye, bilgi güvenliği alanında katma değerli dağıtıcı olarak faaliyet gösterecek. Pazarın önde gelen üreticilerinin desteğini arkasına alan Itwayvad Türkiye, önemli bir müşteri portföyü ve lider üreticiler ile dağıtıcılık anlaşmaları hazır olarak başlangıç yapacak. Itwayvad Türkiye’nin merkez ofisi, özel sektör ve finans kuruluşlarının merkezi olan İstanbul’da bulunuyor. Kamu sektörü projelerini takip edecek olan Ankara bölge ofisi de kısa zamanda açılacak.

Itway Group Türkiye pazarında da, halihazırda stratejik iş ortaklığı yapmakta olduğu Check Point, Nokia ve Websense gibi lider güvenlik üreticileri ile çalışmaya devam ederek, Itwayvad Türkiye ile, önümüzdeki 12 aylık dönemde 7 ila 10 milyon dolar ciroya ulaşmayı hedefliyor.

IDC verilerine göre, Türkiye pazarı geçtiğimiz 5 yıl içerisinde yılda ortalama %15 ila %20 arasında büyüme gösterdi. 2007 yılında bilişim teknolojileri pazarı 6,4 milyar dolar büyüklüğe ulaşırken, telekomünikasyon pazarı 17,3 milyar dolar olarak gerçekleşti. 2008’de BT pazarının yaklaşık %16 büyüyerek 7,5 milyar dolar büyüklüğe ulaşacağı ve Itwayvad Türkiye’nin temel iş alanı olan bilgi güvenliği pazarının senelik %25 ile pazar ortalamasının çok daha üstünde büyüyeceği tahmin ediliyor (Kaynak: IDC 2008). Bunun yanısıra, siyasi ve ekonomik istikrar sayesinde aynı dönemde Türkiye’de GSYİH de önemli büyüme gösterdi: 2002 – 2006 arasında GSYİH yılda ortalama %7,2 büyürken, 2007’de büyüme %5 olarak gerçekleşti. 2008’de ise GSYİH’nin %6.1 büyüyeceği tahmin ediliyor.

Itway Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Andrea Farina, “Itway’in Türkiye pazarına girişi, bugüne kadar İtalya, Fransa, İspanya, Portekiz ve Yunanistan’da faaliyet göstermekte olduğumuz Avrupa ve Akdeniz’e Komşu Ülkeler pazarlarında 2003 yılından bu yana izlediğimiz genişleme sürecinde önemli bir adımı oluşturuyor. Türkiye pazarı çok güçlü bir şekilde büyüyor ve yüksek bir potansiyele sahip. Bu pazara uzmanlıkları ile kendilerini ispatlamış ve sadece Türkiye’de değil bölgede iyi tanınan tecrübeli bir ekiple giriyoruz. Yatırım yaptığımız her ülkede başarılı sonuçlar almamızı sağlayan Itway iş modelini Türkiye pazarında da uygulayacağız. Bu sayede grubumuz Türkiye’de de hızlı bir şekilde kazançlı iş fırsatları yaratacak ve Akdeniz’e Komşu Ülkeler bölgesindeki pozisyonunu daha da güçlendirecektir.” dedi.

Nisan 2008’de faaliyete başlayan Itway Türkiye’de Ülke Müdürü görevini sektörün deneyimli ismi Reha Akbaş yürütecek.

İletişim:

Burcu Aksu / Press İletişim – 0 533 697 19 20

Didem Arzık / Press İletişim – 0 536 243 22 10

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.