İtalya’da “gerçek” bir Game of Thrones maratonu

Roma'dan Milan'a bir Game of Thrones koşusu.

10.08.2017 - 14:00 | Arzu Nilay Kocasu

İtalya'da "gerçek" bir Game of Thrones maratonu

Game of Thrones dünyanın dört bir yanından kendine hayran bulmayı başarmış, pek çokları tarafından -bazen diğer pek çoklarına garip gelebilecek- kadar tutkuyla takip edilen bir dizi.

Dizi hedef kitlesiyle bu denli güçlü bir duygusal bağ kurmayı başarınca, onun tanıtımı için gerçekleştirilen projeler de bir o kadar alışılmadık olabiliyor. İngiltere menşeli yayın kuruluşu Sky’ın Game of Thrones hayranlarını gerçek bir dizi maratonuna çıkardığı yeni kampanyasında olduğu gibi.

Dizinin sadık hayranlarını Game of Thrones’un eski bölümlerinin yayınlandığı bir kamyonun peşinde Roma’dan Milan’a kadar koşturan kampanyada katılımcılar, yol boyunca bir yandan koşarken diğer yandan dizinin ilk altı sezonunun tamamını izlediler. Nihayet Milan’da Sforzesco Kalesi’ne geldiklerindeyse ödülleri, dizinin heyecanla bekledikleri yedinci sezonunun prömiyerini ABD ile aynı anda Sky Atlantic üzerinden izlemekti.

İnsanları televizyon tarihine adını yazdırmış bir yapımın peşinden koşturmak her ne kadar biraz alışılmadık bir strateji gibi dursa da, Sky’ın M&C Saatchi Milan imzalı kampanyası bu alanda ilk değil. Geçtiğimiz aylarda Paramount Pictures da karakterlerinin ağır çekim koşmalarıyla meşhur Sahil Güvenlik dizisinin 2017 tarihli sinema filminin tanıtımı için Droga5 ile işbirliği yaparak dizinin hayranlarını ağır çekim koştukları bir yarışa sokmuştu.

KÜNYE

  • Reklamveren: Sky
  • Reklam Ajansı: M&C Saatchi Milan
Kaynak: Creativity Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.