MediaCat

İSType 2012’nin teması: “Aktarım”

15-18 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan İSType 2012’nin teması “Aktarım.”

İSType 2012’nin teması: “Aktarım”

15-18 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan İSType 2012’nin teması "Aktarım." Onur Yazıcıgil ile Alessandro Segalini tarafından başlatılan İSType (İstanbul Type Seminerleri) Türkiye’de tipografik okuryazarlığı teşvik etmeyi amaçlayan bir konuşmalar ve atölye çalışmaları serisi.

Eylül 2011’de gerçekleştirilmiş olan ilk ISType etkinliği tarih, kaligrafi, teknoloji, programlama, matematik, çizim ve sanatı bir  araya getirerek tipografi eğitimine ve kuramına yapısal yaklaşımlar getirmek amacıyla düzenlenen konuşmalar ve uygulama atölyeleri üzerine odaklanmış ve oldukça ilgiyle karşılanmıştı.

Bu yılın davetli konuşmacıları: ödüllü font tasarımcısı Profesör Gerard Unger; başarılı yazar ve tasarımcı Ellen Lupton, Cooper-Hewitt Ulusal Tasarım Müzesi Çağdaş Tasarım Küratörü ve David Lemon, Adobe Font Geliştirme Direktörü.

ISType 2012 aynı zamanda Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenmektedir.

İSType öğrencilere, profesyonellere ve meraklılara fikirlerini ve lhamlarını paylaşıp geliştirebilecekleri uluslararası bir ortam sunmayı ve zamanla Türkiye’de bir tipografi mirası ortaya 
çıkararak gelecek nesillerin tipografik tasarım ve uygulama konusunda daha fazla araştırma yapmalarını ve katkıda bulunmalarını sağlamayı hedefliyor.

Konferansa www.istype.com adresinden kayıt yaptırabiliyorsunuz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.