iStockphoto’dan yaratıcılara özel platform: Feast

iStockphoto, yaratıcılar için yeni bir sanal topluluk olan Feast’i faaliyete geçireceğini duyurdu.

10.10.2011 - 00:00 | MediaCat

iStockphoto, yaratıcılar için yeni bir sanal topluluk olan Feast’i faaliyete geçireceğini duyurdu.

Feast farklı tasarımcılar, fotoğrafçılar, direktörler, yazarlar ve pazarlama profesyonellerinden oluşan bir gruba zengin yardım seçenekleri sunuyor. Feast’in en önemli özelliği fotomuhabir Mario Tama ve yazar, yönetmen ve prodüktör Kirby Ferguson gibi farklı alanlardan üstün liderler ile onlarla online ortamda çalışmak üzere başvuran kişiler arasında halka açık danışmanlık hizmeti sunmasıdır. Lansman öncesinde, 25.000 kişi Feast’e kaydını yaptırırken, 300 kişi de Ekim ayının çırakları olmak üzere başvurdu.

Her ay Feast’te, iki ila dört çırak ile birlikte bu yılın teması olan “Daha İyi Bir dünya Yaratmak” ile ilgili belirli bir başlık üzerinde çalışacak yeni bir “Misafir Sanatçı” açıklanacak. Misafir Sanatçı, diğer konukların o ayın başlığıyla ilgili yazılarını da gönderecek. Çıraklar, Misafir Sanatçının açıkladığı "Brief”i anlamak üzere danışmanlarıyla buluşacaklar. Tıpkı Brief gibi, sonraki taslaklar, geribildirimler ve final projeleri de Feast’te yayınlanacak. Çıraklar, en iyi sanatçılardan kreatif yönetmenlik hizmeti ve geribildirim almanın yanı sıra, 500 iStock kredisi ya da 500 $ ile ödüllendirilecek.

iStockphoto kreatif direktörü James Leal-Valias. “Farklı disiplinlerden yaratıcı kişiler buluştuğunda, ilginç ve harikulade şeyler oluyor. Günümüz dünyasında, becerilerinizi keskinleştirmek büyük bir önem taşıyor. Bu bağlamda Feast bir katalizör işlevi görüyor, insanları kendilerinin ve başkalarının sanatsal becerileri etrafında yeniden canlandırıyor.” Dedi. Valias, Türklerden etkin yaratıcı fikirler beklediğini sözlerine ekledi.

“Büyük Fikir” kavramına odaklanan Ekim ayındaki ilk Feast’in başlama vuruşunu James Leal-Valias yapıyor. İlk çıraklar ise Avustralya, Sydney’deki Billy Blue College of Design’dan tasarım öğrencisi Jonathan Key ve Portland, Oregon’dan bağımsız tasarımcı Jennifer Wallace.

Sonraki Misafir Sanatçılar Arasında Şu İsimler Var:

Kasım: Fotomuhabir Mario Tama. Mario Emmy adaylığına sahip bir Getty Images fotoğrafçısı. Afganistan ve Irak’taki savaşların yanı sıra uluslararası öneme sahip diğer önemli olaylarda da muhabirlik yaptı. Bağdat’taki yetimler konulu çalışması Visa Pour L’Image’da sergilendi ve Katrina Kasırgası’nın tahribatı görüntüleri Newsweek, National Geographic ve dünyanın her yanındaki birçok gazetede yayımlandı.

Aralık: Everything is a Remix’in taratıcısı Kirby Ferguson onlarca kısa komedi filmi çekmiş ve webde dört milyonu aşkın kez görüntülenmiş bir yazar, yönetmen ve prodüktördür. Canadian Broadcasting Corporation ile yaptığı geliştirme anlaşmasının bir parçası olarak, yakın zamanda viral video “Macs vs. PCs”i yazdı, yönetti, yapımcılığını ve kurgusunu gerçekleştirdi. Üretken bir komedi yazarıdır ve video prodüksiyon alanındaki engin bilgisi sayesinde, kısa filmlerinin neredeyse tüm yapım aşamalarını bizzat yürütmüştür.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.