İstikbal Fas’ta ikinci mağazasını da hizmete açtı

Türkiye’nin öncü mobilya firması İstikbal yurt dışı yatırımlarına devam ediyor. İstikbal Fas’ta...

07.07.2008 - 15:20 | MediaCat

Türkiye’nin öncü mobilya firması İstikbal yurt dışı yatırımlarına devam ediyor. İstikbal Fas’ta altı ay içinde ikinci mağazasını da hizmete açtı. Gelen talepleri değerlendiren İstikbal, yıl sonuna kadar bölgede iki yeni mağazayı daha hizmete sokmayı planlıyor.

Türkiye mobilya pazarında 50 yıllık tecrübesi ile sektörün lider markası olmayı başaran İstikbal, 2008 yılında yurt dışı mağaza yatırımlarına ağırlık veriyor. Türkiye’de olduğu gibi dünya mobilya sektöründe de önemli bir yer edinmeyi amaçlayan İstikbal, bu doğrultuda farklı coğrafyalarda arka arkaya mağaza açılışları gerçekleştiriyor.

2008 yılının başında Fas’ta ilk mağazasını açan İstikbal, altı ay içinde ikinci mağazasını da hizmete soktu. Kazablanka’nın kuzeyinde yer alan Kenitra şehrinde açılan ikinci mağaza Merjane isimli alış veriş merkezinde İstikbal markalı ürünleri tüketiciler ile buluşturmaya başladı. 600 metrekarelik alana yayılan, iki katlı mağazada İstikbal’in Kayseri üretim tesislerinde üretilen yüzlerce farklı ürün grubu satışa sunuluyor.

Faslı tüketicilerinin yoğun talepleri karşısında kısa sürede ikinci mağazayı da açtıklarını belirten İstikbal Mobilya Genel Müdürü Memduh Boydak, “Bölgede markamıza olan yoğun talebe paralel yıl sonuna kadar iki mağaza daha açmayı planlıyoruz. Bu yalnızca İstikbal Mobilya için değil tüm Türk mobilya sektörü için gurur duyulacak bir tablodur” dedi.

Açılış hazırlıkları devam eden ve önümüzdeki aylarda kapılarını açmaya hazırlanan üçüncü İstikbal mağazası Cebelitarık yakınlarında yer alan liman şehri Tangier’de, diğer İstikbal mağazasının ise Cezayir sınırında bulunan Nodur kentinde açılması planlanıyor.

İstikbal bu açılış ile birlikte yurt dışı mağaza sayısını 157’ye yükselti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.