MediaCat

İstenmeyen tüyün serzenişi

Gillette Venus’ten kasık tüylerini normalleştirmeye yönelik bir hamle.

İstenmeyen tüyün serzenişi

Markaların toplum tarafından dayatılan kimi kalıplar karşısında seslerini daha gür duyduğumuz bu dönemde Gillette Venus, kadınların kişisel bakım konusunda maruz kaldığı tabulardan birini yeni yayınladığı reklam filmiyle, daha doğrusu kliple yıkmayı amaçlıyor.

Bilindiği üzere toplumun en büyük tabularından bir tanesi de kadınların tüyleri. Gillette Venus’ün bu yıl ABD’de 250 kadınla gerçekleştirdiği bir araştırma, kadınların birçoğunun aslında kasık tüyleriyle mutlu olduğunu ancak toplum tarafından tuhaf karşılanacağını düşündükleri için bunu yansıtmamayı ve tıraş olmayı seçtiklerini ortaya koyuyor.

Bu veriden yola çıkarak istenmeyen bir kasık tüyünün hazin hikâyesine odaklanan reklam filmi, kasık tüyünü bir karaktere büründürüyor. Toplum kurallarının ona sürekli “ıyy, yine mi sen” diyerek onu dışladığını, hep başka bir tüy olmayı dilediğini anlatan tüy, bu tabuyu biraz olsun kırmaya ve insan vücudunun bir parçası olan “kasık tüyleri”ni normalleştirmeye yönelik mesajını paylaşıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.