İşte haftanın en çok reklam alan yerli dizileri

Genel içerikli yayın yapan sekiz TV kanalında, 17-23 Aralık Haftasının, prime time dilimini kapsayan araştırmaya göre; en fazla reklamı, bayram için hazırlanan bölümü ile...

25.12.2007 - 15:46 | MediaCat

Genel içerikli yayın yapan sekiz TV kanalında, 17-23 Aralık Haftasının, prime time dilimini kapsayan araştırmaya göre; en fazla reklamı, bayram için hazırlanan bölümü ile Avrupa Yakası aldı. Geçen haftanın birincisi Kurtlar Vadisi Pusu’nun yeni bölümü bayram nedeniyle yayımlanmayınca, dizi değerlendirme dışı kaldı. İşte, araştırmanın diğer ayrıntıları…

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), reytingi yüksek sekiz TV kanalında düzenli olarak gerçekleştirdiği “haftanın en çok reklam alan yerli dizileri” araştırmasının sonucuna göre haftanın birincisi, özel günleri senaryoya dahil ederek sevenlerinin ilgisini yükselten Avrupa Yakası oldu. Yayımlandığı günün en çok izlenen ikinci yapımı olan dizi, reklamverenin tercih sıralamasında ise ilk sırada yer aldı. Avrupa Yakası, 66 markanın reklamını 38 dakikaya yakın bir süre izleyici ile buluşturdu. Sevilen diziye en çok ilgi gösteren markalar, Turkcell, Kinder ve Akbank Axess oldular.

Özellikle çocukların beğenerek takip ettiği yapımlar arasında yer alan Selena, reklamveren tarafından en çok tercih edilen ikinci yerli diziydi. Selena’da yayımlanan reklamlar, 37 dakikaya yakın süreyle hedef kitlesine ulaştı. Dizide en uzun süre yer alan markalar ise Nutella, Turkcell ve Persil oldu.

MTM’nin aynı araştırmasına göre, Kanal D ekranında yer alan ve geçen hafta sıralamada yer alamayan Elveda Derken, reklamverenin en çok ilgi gösterdiği üçüncü yapım oldu. Yayımlandığı gün, güçlü rakiplerine rağmen, rating sıralamasında 9. sıraya yerleşen dizi, 60 farklı markanın reklamını, 35 dakikayı aşkın süreyle izleyiciyle buluşturdu. En çok reklamı ise Calgon, Milliyet Gazetesi ve Avea verdi.

Araştırma verilerine göre, haftanın en çok reklam alan diğer yerli dizileri ise sırasıyla, Sessiz Gemiler, Kelebek Çıkmazı, Karayılan ve Arka Sokaklar’dı. Geçtiğimiz hafta reklamveren tarafından en çok tercih edilen ilk iki yapım olan Kurtlar Vadisi Pusu, bayram nedeniyle yeni bölümü yayınlanmadığı; Pusat ise yayından kaldırıldığı için listede yer almadılar.


ATV’den büyük atak, Show’da bayram sessizliği…

Haftanın “en çok reklam alan yerli dizileri” listesindeki ilk on diziden 6’sı, ATV ekranlarında izleyicisi ile buluştu. Bayramda dizilerinin yeni bölümlerini ekrana getiren ATV, listedeki dizi sayısını geçen haftaya göre ikiye katladı. Listede yer alan diğer dizlerin ikisi Kanal D, ikisi Star ekranlarında yer aldı. İddialı dizileriyle listede üst sıralarda yer bulan Show TV ise bu hafta listede yer alamadı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.