İşte haftanın en çok reklam alan dizileri

Haftanın en çok reklam alan yerli dizileri, komediler arasından çıktı. İlk sırayı, izleyenleri ile ATV ekranlarında buluşan “Avrupa Yakası” alırken, onu “Hepsi 1” ve “Elveda Rumeli” izledi… İşte araştırmanın diğer detayları…

05.12.2007 - 15:43 | MediaCat

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), 26 Kasım-2 Aralık haftasını kapsayan araştırma sonuçlarına göre, prime-time diliminde haftanın en çok reklam alan yerli dizileri belirlendi. Haftanın en çok reklam alan yerli dizileri, komediler arasından çıktı. İlk sırayı, izleyenleri ile ATV ekranlarında buluşan “Avrupa Yakası” alırken, onu “Hepsi 1” ve “Elveda Rumeli” izledi… İşte araştırmanın diğer detayları…

MTM’nin reklam ölçüm sonuçlarına göre, haftanın en çok reklam alan yerli dizisi, ATV ekranlarının sevilen sit-com’u, Avrupa Yakası oldu. Yayımlandığı günün en çok izlenen üçüncü yapımı olan Avrupa Yakası, 65 farklı markanın reklamlarına 38 dakikaya yakın bir süre yer verdi. Avrupa Yakası’na en çok reklam veren markalar ise Turkcell, Nescafe ve Worldcard oldular.

Haftanın en çok reklam alan ikinci yerli dizisi, yine bir ATV dizisi olan Hepsi 1 oldu. Toplam 64 farklı markayı, yaklaşık 38 dakika boyunca hedef kitlesiyle buluşturan Hepsi 1’e en çok reklam veren markalar; Turkcell, Kinder ve Denizbank oldu. Haftanın en uzun süreyle reklam alan ikinci dizisi Hepsi 1’in, reyting sıralamasında 14. olması dikkat çeken bir diğer noktaydı.

ATV ekranlarının sevilen komedi dizisi Elveda Rumeli ise haftanın en çok reklam alan üçüncü yerli dizisiydi. Elveda Rumeli’de yayınlanan reklamlar, toplam 36 dakika boyunca tüketicinin ilgisine sunuldu. Haftanın en çok reklam alan diğer yerli dizileri ise sırasıyla, Selana, Hatırla Sevgili ve Kurtlar Vadisi Pusu oldu.


Reklamverenin en çok tercih ettiği beş yerli dizi de ATV ekranlarında…

MTM’nin aynı araştırma sonuçlarına göre; haftanın “en çok reklam alan yerli dizileri” listesindeki ilk on diziden beşi, ATV ekranlarından izleyenleriyle buluştu. Yayımlandıkları günün en fazla izlenen yapımları arasında olan bu dizilere, reklamverenin ilgisi de yüksek oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.