İstanbul’un genç festivali: FestZ

“İstanbul’un genç festivali” mottosuyla yola çıkan FestZ, 10-11-12 Haziran’da Akbank ana sponsorluğunda Müze Gazhane’de gerçekleşecek.

18.05.2022 - 18:55 | MediaCat

FestZ yarın başlıyor

İstanbul bu yıl bir ilki yaşıyor. “İstanbul’un genç festivali” mottosuyla yola çıkan FestZ, 10-11-12 Haziran’da, Müze Gazhane’de deneyim, eğitim, ilham ve eğlenceyi bir araya getirmeye hazırlanıyor.

MediaCat çatısı altında, Akbank ana sponsorluğunda hayat bulacak olan FestZ, gençler için hem beceri ve yetkinliklerini geliştirecekleri bir ilham ve gelişim buluşması hem de akademik yılın yorgunluğunu atacakları bir eğlence festivali olarak kurgulandı. Gençlerin hem profesyonel yaşama hazırlanması hem de yaza renkli bir merhaba demesi için hayata geçirilen FestZ; içeriği ve kapsamı ile gençlere alışılmışın dışında bir deneyim yaşatacak.

Kişisel gelişim yolculuğuna sağlam bir başlangıç

FestZ’nin ajandasında profesyonel beceri ve yetkinliğe yönelik seminerler, keyifli atölyeler ve müzik/eğlence önemli yer tutuyor. Etkinlik, teknolojiden kültüre, ekonomiden kişisel gelişime kadar farklı alanlara odaklanan seminerler, paneller ve ilham buluşmalarıyla gençlere yeni içgörüler kazandırmayı hedefliyor. Ayrıca moda, mimarlık, animasyon ve grafik/illüstrasyon üzerine düzenlenecek “Yaratıcı Portfolyo Buluşmaları” ve DJ’lik, ileridönüşüm, oyun ve bakım-onarım atölyeleri de gençlere yarınlara yönelik renkli beceriler edinme fırsatı sunuyor.

FestZ’de dijital sanat galerileri ve yeni teknolojiler üzerine düzenlenecek söyleşilerde siber gelecek, NFT’ler ve oyun endüstrisi arasındaki ilişki, dijital aktivizm ve gayri merkezi yapılar ele alınacak. Elbette bireyin ve dünyanın sağlığını odağına alan konular da masaya yatırılacak içeriklerden. Kahve, çikolata ve mocktail başta olmak üzere iyi yaşam ve zindeliği ön plana çıkaran atölyeler, yiyecek ve içecek alanında kurgulanmış bir dizi eğitim de etkinlik alanında gençleri bekliyor olacak.

Eğlencenin kalbi Müze Gazhane’de atacak

10-11-12 Haziran tarihlerinde müzisyenler, komedyenler ve sahne sanatçıları ile gençler yaza sıkı bir başlangıç yapacak. Influencer buluşmaları, popüler kültür sohbetleri, ilham seminerleri ve kreatif portfolyo buluşmalarının yanı sıra yazarlarla düzenlenecek imza günleri, oyun seansları ve sokak lezzetleri ile gençler festival boyunca farklı deneyimlere aynı anda erişme fırsatı yakalayacaklar.

FestZ hakkında detaylı bilgiye festz.ist adresinden ulaşabilir, etkinlikte yerinizi ücretsiz olarak ayırtabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.