İstanbul Shopping Fest’e gün sayılıyor

İstanbul’u bölgede bir alışveriş ve eğlence merkezi haline getirmeyi hedefleyen İstanbul Shopping Fest projesi için perakende sektörünün önde gelen isimleri seçim çalışmalarını aratmayacak hızla ve titizlikle çalışmalarına devam ediyor.

11.02.2011 - 00:00 | MediaCat

İstanbul’u bölgede bir alışveriş ve eğlence merkezi haline getirmeyi hedefleyen İstanbul Shopping Fest projesi için perakende sektörünün önde gelen isimleri seçim çalışmalarını aratmayacak hızla ve titizlikle çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda 10 Şubat 2011 Perşembe günü İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen tanıtım toplantısında devlet ve sivil toplum kuruluşları, dernekler, restoran ve turizm yöneticileri, markaların kurucuları, üyeleri, pazarlama, ürün ve mağaza müdürlerine kadar yüzlerce kişi bir araya geldi.

Bugüne kadar 150 toplantıda bir araya gelen İstanbul Shopping Fest’in 46 kişiden oluşan İcra Kurulu 75 gündür sadece festival için çalışarak hazırlıkların yüzde 90’nını tamamladı. Yoğun çalışmalarının ardından gerçekleşen tanıtım toplantısında perakende ve AVM sektörü liderleri bilgileri güncellerken dev projenin tüm boyutlarını da aktardılar. Ayrıca toplantıda yapılan çekiliş ile katılımcılardan 5 kişi uçak maketi, şanslı bir kişi de çift kişilik Uzakdoğu, Kanada ya da Amerika yönüne gidiş-dönüş uçak bileti kazandı.

Dünyanın en dinamik şehirlerinden birisi olan İstanbul’da, 18 Mart – 26 Nisan 2011 tarihleri arasında düzenlenecek İstanbul Shopping Fest yaklaşık 14 milyon nüfusu ve 5 bin 343 km²’lik yüz ölçümü ile neredeyse bir ülke büyüklüğündeki şehrin dört bir yanına yayılan 94 modern alışveriş merkezi ile Taksim, Nişantaşı, Şişli, Bakırköy, Fatih, Bahariye ve Bağdat Caddesi gibi İstanbul’un cazibe noktaları olan caddelerde, yüzlerce alışveriş tutkununu ağırlamaya hazırlanıyor. Yeni sezon ürünlerinde yüzde 30’lara varan indirimlerin yapılacağı festival ile yaklaşık 3 milyar dolarlık bir ticaret hacmi hedefleniyor. Festivalin bütçesi yurt içinde ve yurt dışında yaklaşık 50 milyon TL’ye ulaşacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.