İstanbul alışverişte Avrupanın en iyilerinden biri

Global Blue’nun sponsor olduğu The Globe Shopper City Index – Europe araştırması Avrupa’nın 33 büyük şehrini alışverişe uygunluğu konusunda değerlendirdi.

18.11.2011 - 00:00 | MediaCat

Global Blue’nun sponsor olduğu The Globe Shopper City Index – Europe araştırması Avrupa’nın 33 büyük şehrini alışverişe uygunluğu konusunda değerlendirdi.   Rahatlık, ulaşılabilirlik ve fiyat arasındaki dengenin gözetildiği listede İstanbul ‘şehirdeki mağazaların çalışma süresinin ortalama uzunluğu ve indirim olanakları’ konusunda ‘Avrupa’nın en iyisi’ olurken genel değerlendirmede 13. sırada yer aldı.

İstanbul, birincilik kürsüsüne çıktığı ‘şehirdeki mağazaların çalışma süresinin ortalama uzunluğu’ kriteriyle ‘rahatlık’ kategorisinde yüksek performans gösterirken, kendisini sıralamada aşağıya çeken ‘karmaşık vize düzenlemeleri’ ile  kriterinden düşük puan aldı.

EIU’nun Globe Shopper City Index – Europe endeksi, uluslararası seyahat sırasında alışverişe yönelik olarak 33 büyük Avrupa şehrinin yolcular açısından çekiciliğini değerlendirdi. Her şehir; mağazalar, satın alınabilirlik, rahatlık, oteller ve ulaşım ile kültür ve iklim olmak üzere oluşturulan beş farklı kategoride gruplanan 38 kritere göre değerlendirilerek sıralandı.

Global Blue’nun CEO’su Per Setterberg; "Globe Shopper City Index – Europe, Global Blue’nun dünyada uluslararası alışveriş ve harcama yapmayla ilgili her konuda aranan marka haline gelme stratejisinde önemli bir adımı oluşturmaktadır. Online Globe Shopper City Index seyahat eden kişilerin kişisel önceliklerine göre ideal alışveriş şehrini keşfetmelerini sağlarken, perakendecilere ve alışveriş markalarına ticari faaliyetleri konusunda daha iyi kararlar vermeleri için yardımcı olacak." diye konuştu.

Araştırmayla ilgili yorum yapan Economic Intelligence Unit’in Global ürün müdürü Alasdair Ross ise "Globe Shopper City Index – Europe, Avrupa kıtasının uluslararası tüketiciler arasındaki bilinirliğinden faydalanarak, hangi Avrupa şehirlerinin en iyi alışveriş noktaları olduğu konusunda bizi aydınlatıyor. Sonuçlar; rahatlık, ulaşılabilirlik ve fiyat arasındaki doğru dengenin uluslararası seyahat sırasında alışveriş için çok önemli olduğunu gösteriyor." dedi.


 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.