İstanbul’un tanıtımı için dev işbirliği

istanbul.com ve Google, İstanbul markasının dünyaya tanıtımı için güçlerini birleştirdi. Bu işbirliğinin ilk adımı

12.09.2007 - 13:20 | MediaCat

istanbul.com ve Google, İstanbul markasının dünyaya tanıtımı için güçlerini birleştirdi. Bu işbirliğinin ilk adımı, Gmail altyapısıyla İstanbul tutkunlarının hizmetine sunulacak ücretsiz “@istanbul.com uzantılı e-posta servisi” olacak.

Tüm dünyadaki Google operasyonları içinde “bir kentin adına özel olarak sunulan ilk e-posta servisi” olan bu örnek projenin yanı sıra, Google’ın diğer servisleri tarafından desteklenen uygulamalar da bu işbirliği kapsamında yakın bir zamanda hayata geçirilecek.

İstanbul’un dünyaya açılan kapısı istanbul.com ile Google, global marka olma yolculuğunda İstanbul’a güç verecek dev bir işbirliğine imza attı: @istanbul.com, powered by Google!

İşbirliği kapsamında, dileyen herkes, Gmail™service’in üstün altyapısıyla desteklenen @istanbul.com uzantılı e-posta adresine ücretsiz sahip olabilecek.

Tüm dünyadaki Google operasyonları içinde “bir kentin adına özel olarak sunulan ilk
e-posta” olan bu örnek uygulamanın yanı sıra, çok kısa bir süre içerisinde Google Maps™, YouTube, Blogger™, Google Calendar™ ve GTalk™ gibi Google servisleri tarafından desteklenen özel uygulamalar da istanbul.com kullanıcıları için hayata geçirilecek. istanbul.com ve Google, bu hizmetlerin yanı sıra, İstanbul markasına değer katacak yeni ürün ve hizmetlerin yaratılması için de birlikte çalışacak.

“Hedefimiz: Tüm İstanbullular’ı İstanbullu e-posta sahibi yapmak!”

istanbul.com – Google işbirliğinin ayrıntılarını paylaşmak üzere düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan, istanbul.com’un kurucusu Köksal Abdurrahmanoğlu, Gmail’in üstün özellikleriyle donatılan @istanbul.com e-posta adresinin, İstanbul tutkunları tarafından büyük ilgi göreceğine inandıklarını kaydederek, “Google İstanbul’u çok sevdi ve Gmail altyapısının tüm üstün özelliklerini sınırsız olarak istanbul.com kullanıcılarına sunma kararı aldı. Bizim de hedefimiz, tüm İstanbulluları İstanbullu e-posta sahibi yapmak ve her bir @istanbul.com kullanıcısının İstanbul’un dünyaya tanıtımına katkıda bulunmasını sağlamaktır” dedi.

“istanbul’un tanıtımı için sürpriz projelerimiz var!”

istanbul.com Genel Müdürü Canan Erdoğan ise, bu hizmetin 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilerek dikkatleri bir kez daha üzerine çeken İstanbul’un tanıtımında büyük bir rol oynayacağını ifade ederek “Bugün, istanbul.com olarak Google ile birlikte, İstanbul’u dünyaya tanıtmak
için çok önemli ve anlamlı bir işbirliğinin ilk adımını atıyoruz. Bu yolda Google ile çalışmak
bizi çok heyecanlandırıyor. Blogger™, Google Calendar™, Google Maps™, YouTube ve GTalk™ gibi Google servisleri tarafından desteklenen özel uygulamaları da en kısa sürede istanbul.com kullanıcıları için hayata geçireceğiz. Önümüzdeki dönemde sizlerle de paylaşacağımız yeni sürpriz projelerimizle, İstanbul’un tanıtımına çok önemli katkılarda bulunacağımızı belirtmek isterim” dedi.

“istanbul.com yenilendi!”

Erdoğan, aynı zamanda istanbul.com’un tamamen yenilendiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “istanbul.com olarak 1996 yılından bu yana İstanbul için çalışıyoruz. Bugün istanbul.com dünyadaki her milletten insanın İstanbul hakkında bilgi alacağı eşsiz bir kaynak olma özelliğine sahip. Dünyadaki en iyi şehir portalları arasında yer alan istanbul.com’u gerek teknoloji gerekse içerik ve tasarım açısından sürekli geliştiriyoruz. Zira bugün itibariyle istanbul.com, her iki yüzü tamamen yenilenmiş, çok daha özel ve çok daha kapsamlı bir içerikle karşınıza çıkıyor. Üstelik henüz yeniliklerimizin ilk fazını hayata geçiriyoruz. Kısa bir süre sonra gerçekleştireceğimiz
yeni interaktif projelerimizle istanbul.com’un çok daha enerjik ve aktif bir yapıyla tüm İstanbul tutkunlarını kucaklayacağına ve İstanbul’umuzu tüm güzellikleriyle dünyaya lâyıkıyla tanıtacağına inanıyoruz” dedi.

Google dünyasında bir “ilk”

Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada,
“Tarihi, kültürel mirası, ekonomisi ve turizm potansiyeli ile İstanbul markasının değeri tabii ki paha biçilmez. Google olarak, dünyanın cazibe merkezi olan bu kentin ismini taşımanın sorumluluğu ve bilinci ile hareket eden istanbul.com portalı aracılığıyla İstanbul markasına destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Bu proje, Google için İstanbul’un ve Türkiye’nin ne kadar büyük bir önem ve potansiyel taşıdığının en somut göstergesi” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.