İstanbul’da medya zirvesi

DYH'nin her yıl düzenlediği DYH Buluşma isimli toplantıya çok sayıda yabancı medya yöneticisi katılıyor. Bu yılki toplantının ana teması 'Geleceğin Kısa Tarihi' olacak. Yöneticiler geleceğin medyasını konuşacak...

16.01.2008 - 09:38 | MediaCat

DYH’nin her yıl düzenlediği DYH Buluşma isimli toplantıya çok sayıda yabancı medya yöneticisi katılıyor. Bu yılki toplantının ana teması ‘Geleceğin Kısa Tarihi’ olacak. Yöneticiler geleceğin medyasını konuşacak…

Reuters Genel Müdürü Tony Donovan, New York Times Company Regional Media Group’un Başkanı Mary Jacobus, Axel Springer’in İcra Kurulu Başkanı Peter Würtenberger ve Nielsen Media Research’ın Başkanı Robert McCann Doğan Medya Forumu’nda konuşmacı olacak.

Doğan Yayın Holding’in (DYH) her yıl düzenlediği DYH Buluşma toplantılarının yenisi, 17-18 Ocak tarihlerinde medya dünyasının geleceğine odaklanıyor. Bu amaçla, 2008 DYH Buluşma toplantısının ana teması ‘Geleceğin Kısa Tarihi’ olarak belirlendi.

Geleneksel DYH Buluşma toplantıları, 17 Ocak günü Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan’ın açılış konuşmasıyla başlayacak, DYH Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ’ın ‘Geleceği Görebilmek’ temalı konuşması ve geleneksel DYH Yaratıcılık Ödülleri Yarışması Ödül Töreni ile devam edecek.
Buluşma toplantısı ikinci gününde ‘Doğan Medya Forumu’na ev sahipliği yapacak. Doğan Grubu’nun davetlileri olarak Türkiye’ye gelen dünyanın önde gelen medya temsilcileri bu yıl da Medya Forumu’nda dünya medyasının önemli konularına odaklanacak. DYH Buluşma toplantıları her yıl dünya medya sektörünün devlerini bir araya getiriyor.

Doğan Yayın Holding’in her yıl geleneksel olarak Doğan TV Center’da düzenlediği DYH Buluşma, onlarca ülkeden çok sayıda yabancı üst düzey medya yöneticisiyle Türk medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerini, Doğan Grubu yönetimini ve grup çalışanlarını bir araya getiriyor.

DYH Buluşma toplantıları, genel bir sektör değerlendirme ve geleceğe bakış toplantısı olarak düzenleniyor. İkinci gün düzenlenecek Doğan Medya Forumu’nda medyanın dünya çapında önemli kurumlarının üst düzey yöneticileri, habercilik, yazılı basın, TV yayıncılığı, internet, iletişim teknolojileri, reklam, film ve eğlence dünyası ile global medyanın hızla değişen dünyadaki geleceğini tartışacak.


‘Gündemi belirliyor’

DYH Buluşma toplantılarını ve 2007 yılı toplantısını değerlendiren DYH İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, DYH Buluşma adlı bu toplantıların adı gibi hem dünya medya sektörünün önemli temsilcilerini, hem grubun yerli ve yabancı ortaklarını, hem de Doğan Grubu kurumlarının yönetici ve çalışanlarını sektöre yön verecek önemli temalarda buluşturan önemli bir etkinlik olduğunu söyledi.
Her geçen yıl toplantının diğer ülkelerde önemli yankılar uyandırdığını ve artık uluslararası arenada tanınmaya başlayan bir toplantı haline geldiğini vurgulayan Yalçındağ şunları söyledi:
“DYH olarak her yıl grubumuz bünyesinde bir sonraki yıla damgasını vuracağını düşündüğümüz temalar belirlemekte ve bu temaları yıl boyu odaklanacağımız ana tema olarak grubumuz bünyesinde paylaşmaktayız. Geçen yıl 2007 buluşmasında ‘Değişimi Çözmek’ olan temamız dünya medya sektörünün de gündemi haline geldi. Bu yıl ise gelişen dünyada yılın en önemli temasının konusu geleceği öngörebilmek olacak. Geleceği nasıl görebileceğimizin konuşulacağı bir yıla odaklanıyoruz. Toplantımızın sektöre her yıl olduğu gibi bu yıl da önemli açılımlar getireceğine inanıyoruz” dedi.


Ünlüler tartışıyor

DYH Buluşma 2008’de yaklaşık 40 ülkede televizyon ve radyo izleyici kitlesini ölçen, reklam bilgileri ile medya araştırma hizmeti veren, Amerika merkezli, Nielsen Media Research’ün Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Robert L. McCann, dünyanın en büyük medya gruplarından Amerika merkezli The New York Times Company Regional Media Group’un Başkan ve İcradan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mary Jacobus, Berlin merkezli gazete grubu Axel Springer AG’nin İcra Kurulu Başkanı Peter Würtenberger, Avrupa’nın lider, dünyanın önde gelen ‘basılı-sesli-online’ multimedia rehber operatörlerinden İtalya merkezli SEAT Pagine Gialle Spa’nın İcra Kurulu Başkanı Luca Majocchi konuşmacı olarak bulunuyor. Konuşmacılar arasında İngiltere merkezli Central European Media Enterpreises’ın İcra Kurulu Başkanı Michael Garin, Reuters’in Genel Müdürü Tony Donovan, Google Video EMEA’in Video Ortakları Bölüm Başkanı Patrick Walker, Amerika merkezli Panther Films’in İcra Kurulu Başkanı Brad Epstein de yer alıyor. Konuşmacılar profesyonel sunumlarıyla geleceğini medyasını tartışacak.


DYH Buluşma’ya kimler katılacak?

DHY Buluşma 2008 ve Doğan Medya Forumu bu yıl önemli konuşmacıların
yanı sıra dünyanın önde gelen medya yöneticilerini de İstanbul’da ağırlamaya hazırlanıyor. Bu yılki katılımcılar arasında ABD’den CNN International, TBS Europe & Middle East, Lüksemburg merkezli Medya grubu SES Astra, Almanya’nın önde gelen medya kuruluşlarından Axel Springer International & Axel Springer Magazines, Bild & Bild am Sonntag, Die Welt, ProsiebenSat1 Media AG, ZDF Alman televizyonu, ARBO Media AG ile Hubert Burda Media Holding, ünlü televizyon kuruluşu DaVinci Media, İsrail’in önde gelen teknoloji yatırımları kuruluşu International Technologies Ventures ile ünlü televizyon kuruluşu Luli TV, Fransa’nın lider medya grubu Television Francaise (TF1), Yunanistan’ın önde gelen medya kuruluşu Liberis Publications S.A., Rusya’nın lider yayın kuruluşu Pronto Moskow (TME), İngiltere’nin önde gelen medya gruplarından Central European Media Group (CME), İngiltere Merkezli Reuters haber ajansı, iletişim kuruluşları Yahoo! ve Google, ünlü yayın grupları Financial Times, Prinz Medien ile ünlü televizyon kuruluşları Sony Pictures, Discovery Channel, Sparrowhawk International Channels, İtalya’nın öncü basılı medya şirketi Seat Pagine Gialle S.p.A, çocuklara yönelik ürünleri ile ünlü Egmont Ehepa Verlag gibi pek çok kuruluşun en üst düzey yöneticileri yer alıyor. Bu yıl Doğan Medya Forumu ayrıca Frankfurt Kitap Fuarı Genel Müdürü Juergen Boos ile Almanya hükümet sözcüsü Ulrich Wilhelm’i de ağırlamaya hazırlanıyor.


Bu yıl bankacılık ve enerji öne çıkacak

# İş dünyasının bu yıl birleşme ve satın alma faaliyetleri açısından hareketlilik beklediği sektörler arasında da bankacılık, enerji, gayrimenkul, perakende ve ulaşım öne çıktı.
# 2007’de satın alma işlemlerinin 2006’ya benzer şekilde tüm sektörlere yayıldığı göze çarptı.
# Rapora göre, havaalanı işletmeciliği sektörü toplam 6.7 milyar dolar işlem hacmiyle şirket birleşme ve satın almaları açısından 2007 yılının lideri oldu.
Bu sektörde öne çıkan iki işlem Sabiha Gökçen ve Antalya havalimanlarının toplamda 6.3 milyar dolara ulaşan işletme hakkı ihaleleri oldu.
# Geçen yıl da olduğu gibi finansal hizmetler sektörü 2007’de toplam 6.3 milyar dolarlık işlemle çok hareketli bir dönem geçirdi. En büyük işlem 2.7 milyar dolarla ING’nin Oyakbank’ı satın alması oldu.
# Sigortacılık sektörü 2007’de işlemlerin yoğunlaştığı bir alan oldu. 488 milyon dolarla Garanti Sigorta-Eureko ve 375 milyon dolarlık işlemle Genel Sigorta-Mapfre dikkat çeken yatırımlardı.
# 2006 yılında finansal yatırımcıların gerçekleştirdiği toplam işlem adedi 26 iken 2007 yılında bu sayı 13’e geriledi.

Kaynak: Radikal

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.