İşkur hizmetlerini internete taşıyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) hizmetlerinin bir kısmını internet üzerinden sağlamaya yönelik bir proje üzerinde çalışıyor.

07.07.2006 - 00:00 | MediaCat

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) hizmetlerinin bir kısmını internet üzerinden sağlamaya yönelik bir proje üzerinde çalışıyor.

Çalışmaları devam eden ve halen Ankara, Kocaeli, Van, Erzurum, Batman, Trabzon, Bitlis, Diyarbakır, Batman, Kemalpaşa ve Torbalı’da pilot olarak uygulanan “e-Dönüşüm” projesiyle İŞKUR hizmetlerinin bir bölümünü elektronik ortam üzerinden ”vatandaşın ayağına” götürecek.

Halen iş ve işçi arayanlar İŞKUR’a gelerek kayıt yaptırırken, projenin hayata geçmesiyle, iş arayanlar özgeçmişlerini, işverenler ise aradıkları elemanların niteliklerini, gelişmiş birçok ülkede olduğu şekilde internetten gönderebilecek. İş arayanların ve işverenlerin interneti kullanmasıyla uygun iş ve işçiler eşleştirilebilecek.

İŞKUR yetkililerine göre, belli bir eğitim düzeyindeki kişiler iş ararken genelde kuruma başvurmuyor. Projenin uygulamaya geçmesiyle yükseköğrenim kurumlarını bitiren, bilgisayar ve interneti kullanan kişilerin İŞKUR’a başvurularında ve özel sektörün eleman ararken İŞKUR’u tercihinde artış bekleniyor. (medyatava)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.