‘İşimiz Yaratıcılık’ konferansı yapıldı

Kristal Elma Konferansı'nın dördüncüsü, "İşimiz Yaratıcılık" başlığı ile 5 Haziran günü Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşti.

05.06.2003 - 00:00 | MediaCat

Reklamcılar Derneği’nin son üç yıldır Kristal Elma Reklam Ödülleri Yarışması ile birlikte düzenlediği Kristal Elma Konferansı’nın dördüncüsü, “İşimiz Yaratıcılık” başlığı ile 5 Haziran günü Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti.

Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nesteren Davutoğlu yaptığı açılış konuşmasında, daha güzel bir dünya ve yaşam kalitesinin yükselmesi için yaratıcılığın hayatın her aşamasında, her meslekte ve her ilişkide gerekli olduğunu söyledi. Davutoğlu; “Bazı meslekler yaratıcılıkla görevli. Markalara artı değer katabilmek için farklılığa, bunun için de yaratıcılığa ihtiyaç var.” dedi.

Konferansta ilk olarak Red Cell Network Yürütme Kurulu Başkanı Lee Daley, ?yaratıcılık nereye gidiyor, reklamın ötesinde yaratıcılık, iş çözümlerinde yaratıcılık? konularında bir sunum gerçekleştirdi.

Moderatörlüğünü Nesteren Davutoğlu?nun yaptığı ?Yaratıcılığın Hayata Yansıması? konulu bir panele konuşmacı olarak, Bahar Korçan, Hüşamettin Koçan, İrfan Sayar (Porof. Zihni Sinir), Hasan Çalışlar ve Erdil Yaşaroğlu katıldı. Panelde katılımcılar yaratıcılık, sanatsal yaratıcılık, sipariş üzerine gerçekleşen yaratıcılık gibi konular tartışıldı.

Leo Burnett Yaratıcı Kaynaklar Direktörü Paul Kemp-Robertson tarafından Cannes 2003 reklam filmleri tahmin yarışmasının sunulduğu konferansta son olarak, Diesel kampanyasını da yaratan KesselsKramer kreatif direktörü David Bell, ajansların farklı iş anlayışlarına değinmesi, kampanyaların ardındaki yaratıcı ve stratejik fikirleri gibi konuları örneklerle anlattı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.