İş Bankası’nın yeni genel müdürü

İş Bankası Genel Müdürü, TBB Başkanı Özince, nisanda bu görevlerini bırakıyor. Özince, bankanın Yönetim Kurulu Başkanı olurken, yeni genel müdür olarak ise Adnan Bali üzerinde karar kılındığı öğrenildi

01.04.2011 - 00:00 | MediaCat

İş Bankası Genel Müdürü, TBB Başkanı Özince, nisanda bu görevlerini bırakıyor. Özince, bankanın Yönetim Kurulu Başkanı olurken, yeni genel müdür olarak ise Adnan Bali üzerinde karar kılındığı öğrenildi

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, aldığı sürpriz bir kararla ‘Genel Müdürlük’ ve ‘Türkiye Bankalar Birliği (TBB)’ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini bırakıyor. Son günlerde yaptığı açıklamalarla, hükümet ve Merkez Bankası’nın bankacılık sektörüyle ilgili aldığı tedbirlere sert çıkan Özince, ayrılık kararını bankanın dünkü genel kurul toplantısında açıkladı. “Biz şube müdürünü yönetim kurulu üyesi yapabilen bankayız. Dolayısıyla şu anda içimizden 50 tane genel müdür adayı çıkarabiliriz” diyen Özince, yeni atamayla ilgili tarih konusunda, “Nisan ayı içinde belli olur” dedi.

Bankacılık kaynaklarından edinilen bilgilere göre, yeni Genel Müdür seçilmek için en kuvvetli isimler, İş Bankası’nın genel müdür yardımcıları Aykut Demiray (57) ile Adnan Bali (49) olarak öne çıktı. Bir sürpriz gerçekleşmediği takdirde, daha genç olan Adnan Bali’nin genel müdürlüğe getirilmesinin kararlaştırıldığı öğrenildi.

1986 yılında İş Bankası’nda çalışmaya başlayan Bali, 2006 yılından beri İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor. Ersin Özince’nin ise bundan sonra İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacağı belirtiliyor.

TBB Başkanlığı ile ilgili seçimin ise mayısta yapılacağı, buna karşılık nisan ayında Ersin Özince’nin ayrılığıyla birlikte TBB’nin de bu atamayı erkene çekebileceği belirtiliyor. Burada öne çıkan senaryolara bakıldığında yeni atamanın Garanti Bankası, Akbank veya bir kamu bankası cephesinden gelebileceği ifade ediliyor. İş Bankası’nın yeni genel müdürünün de bu görevi devam ettirmesi gündemde.

Milliyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.