İş Bankası’ndan eğitime 100 milyon dolarlık dev destek

Türkiye İş Bankası, Darüşşafaka Cemiyeti ile birlikte, eğitim alanında Türkiye'deki en büyük...

04.09.2008 - 11:24 | MediaCat

Türkiye İş Bankası, Darüşşafaka Cemiyeti ile birlikte, eğitim alanında Türkiye’deki en büyük projelerden birini başlatıyor. Bu öğretim yılı itibarıyla başlayacak “81 İlden 81 Öğrenci” projesi ile Türkiye İş Bankası, Darüşşafaka sınavlarını kazanan 81 öğrencinin tüm eğitim giderlerini üstleniyor. Proje kapsamında, 2008 – 2009 öğretim yılında Darüşşafaka’da eğitime başlayacak ilk 81 öğrencinin üniversiteden mezun olacakları 14. yılda İş Bankası’nın ayırdığı kaynak 100 milyon doları, bu kaynakla eğitim alan öğrenci sayısı ise bini aşacak.

İş Bankası, ülkemizin geleceğine eğitim yoluyla katkıda bulunma hedefiyle, Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından Darüşşafaka ile büyük ölçekli bir eğitim projesi başlatıyor. İş Bankası, “81 İlden 81 Öğrenci” adını taşıyan proje ile Darüşşafaka sınavını kazanan 81 öğrencinin eğitim giderlerini, Darüşşafaka’ya başlama tarihlerinden üniversite hayatlarının sonuna kadar üstlenecek.

2008-2009 eğitim öğretim yılı itibarıyla başlatılan “81 İlden 81 Öğrenci” projesiyle, ilk öğrencilerin üniversiteden mezun olacakları 14. yılda toplam 1.134 öğrencinin eğitim giderleri, İş Bankası tarafından karşılanıyor olacak. Bu süre zarfında İş Bankası’nın “81 İlden 81 Öğrenci” projesine aktaracağı kaynağın toplamı ise 100 milyon doları aşacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.