MediaCat

Ipsos Synovate’i satın aldı!

Her iki şirketin de faaliyet gösterdiği ülkelerde bir birleşme süreci başladı.

Ipsos Synovate’i satın aldı!

Ipsos, Synovate’i Aegis Group’tan satın aldı. Hemen akabinde her iki şirketin de faaliyet gösterdiği ülkelerde bir birleşme süreci başladı. Bu birleşme ile şirket yüzde 30’luk bir Pazar payına ulaştı.

Dünya geleneksel araştırma sektörü 32 Milyar Dolar, danışmanlık data hizmetleri gibi alanlar eklenirse 50 Milyarı aşıyor. Büyüme ise yüzde 5.2…

Ipsos KMG, bu birleşme ile 84 ülkede faaliyet gösteren ofislerde 15,000 çalışana ve 100’ü aşkın ülkede araştırma projeleri yapabilme potansiyeline ulaştı.

Birleşik şirket, çeşitlendirilecek global araştırmalara daha zengin içgörü ve değerlendirmeler katarak çok çeşitli konularda kamuoyu ve tüketicinin nabzını tutmaya devam ediyor.

Ipsos KMG CEO’su Vural Çakır; birleşmeyle ilgili detayları, ülkemizde araştırma alanının bireyselden kurumsala dönüşerek sektör haline gelmesini, kabuk değişimi ile ilgili süreci Taksim Divan İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında  paylaştı. 
 
Birleşme ile ilgili detaylar şöyle:
 
Bu birleşmeyle birlikte 84 ülkede faaliyet gösteren ofislerde 15 bin çalışana ve 100’ü aşkın ülkede araştırma projeleri yapma potansiyeline ulaşıldı. 
 
Hane Tüketim Paneli, Perakende Araştırmaları, Özel Araştırmalar (Ipsos Marketing), Reklam Araştırmaları (Ipsos ASI), Sadakat Araştırmaları (Ipsos Loyalty), Medya Araştırmaları, Kalitatif Araştırmalar, Ipsos Sosyal Araştırmalar Enstitüsü ve Operasyon birimi olmak üzere toplam dokuz genel müdürlük altında konumlanan bölümlerle faaliyetlerini sürdüren Ipsos KMG, birleşmeyle birlikte Synovate’in geliştirdiği Censydiam, MarketQuest, Brand Value Creator gibi araştırma ürünlerini de bünyesine kattı.

Ipsos KMG ve Synovate ortak ülke yöneticiliğini Vural Çakır üstlendi…
Ipsos ve Synovate birleşmesinin ilk adımı olarak her iki şirkete tek bir ülke yöneticisi belirlendi ve Ipsos KMG CEO’su Vural Çakır Türkiye’deki birleşmenin yöneticiliğini üstlendi. 

Vural Çakır ayrıca; “Bu büyük potansiyeli, her bir müşterimize yönelik esnek ve dinamik bir yapı ve iş kültürü ile birlikte harekete geçirmek istiyoruz. Ipsos’un uzman genel müdürlükleri ile Kilit Müşteri Yönetimi modeli işimizi kolaylaştırıyor. Müşterilerimiz, arka planı sağlıklı ve derin ama müşteri ilişkileri çok dinamik bir "butik" şirketle karşılaşsınlar istiyoruz. Değişik araştırma uzmanlıklarının tek çatı altında toplanması, veri zenginliği ile birlikte usta analistleri de bir araya getiriyor. Böylece, farklı verileri birlikte değerlendirerek müşterilerimize aksiyon alınabilir çapraz pazarlama çözümleri sunmak istiyoruz.  Araştırma sektörünün, varlığını rekabetçi pazar yapısına borçlu olduğunu biliyoruz. Dinamik olduğu kadar çok rekabetçi bir şirket olmayı sürdüreceğiz. Müşterilerimiz ödedikleri paradan daha yüksek bir değerle karşılaşsınlar istiyoruz. Birlikte, dünya araştırma ve pazarlama endüstrisinin önemli merkezlerinden birini yaratabileceğimize inanıyoruz.” dedi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.