Ipsos Sosyal Araştırmalar Enstitüsü Türkiye Bölümü açılıyor

Ipsos KMG Sosyal Araştırmalar Enstitüsü, kamu, üniversiteler ve özel sektöre hizmet verecek ortak çalışmalarda bulunacak...

11.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’de toplumsal araştırmaları yeni ve kurumsal bir düzeye çıkarmayı amaçlayan Ipsos KMG Sosyal Araştırmalar Enstitüsü, kamu, üniversiteler ve özel sektöre hizmet verecek ortak çalışmalarda bulunacak.

Türkiye’nin en büyük araştırma kuruluşu Ipsos KMG, sosyal araştırmalar alanındaki faaliyetlerini kurumsallaştırarak enstitüye dönüştürüyor. 9 Kasım 2010 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek bir konferansla Ipsos Sosyal Araştırmalar Enstitüsü Türkiye Bölümü faaliyetlerine başlıyor.

Ipsos, Toplumsal Araştırmalar konusundaki global liderliğini Sosyal Araştırmalar Enstitüsü adı altında yürütüyor. Değişik ülkelerde UNICEF, Dünya Bankası, OECD gibi uluslararası organizasyonlara, kamu hizmeti yapan kurumlara, değişik AB birimlerine ve İstatistik Kuruluşlarına hizmet veren  Ipsos Sosyal Araştırmalar Enstitüsü Türkiye’de toplumsal  araştırmaları yeni ve kurumsal bir düzeye çıkarmayı amaçlıyor. Ipsos KMG  bünyesinde faaliyet gösterecek Enstitü’nün Direktörlüğünü Tonguç Çoban yürütüyor olacak.

Ipsos KMG Sosyal Araştırmalar Enstitüsü’nün kuruluşu ile ilgili olarak Ipsos KMG CEO’su Vural Çakır toplumsal araştırmalardaki dönüşüm sürecine dikkat çekerek şunları söyledi; “Demokrasinin derinleşmesi, kamu ve sivil toplum kaynaklarının etkin kullanımının artması ve topluma karşı sorumlu olan kuruluşların ölçülebilir hale dönüşmesi sosyal araştırmaların temel misyonunu oluşturmaktadır. Demokrasiyi  seçim demokrasisi olmaktan çıkartıp günlük hayatın demokrasisi haline dönüştürmeliyiz. Bu da ancak nesnel  toplumsal araştırmaları yönetim sisteminin doğal bir parçası haline getirmekle mümkün olacak. Ülkemizde de Kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimler toplumsal araştırma kültürünü kazanmak aşamasına  geldi. Ipsos KMG Sosyal Araştırmalar Enstitüsü siyasal ilişkilerle değil profesyonel kurallarla hareket eden, güçlü araştırma altyapısı ve uluslararası bilgi birikimi ile toplumsal araştırmalardaki bu dönüşüm sürecine öncülük yapacak”

Ipsos KMG Sosyal Araştırmalar Enstitüsü Kuruluş Konferansı 9 Kasım’da Ankara Hilton’da Gerçekleştiriliyor
Bu uluslararası konferansta, Türkiye’de yurttaş eğilimlerinin dünyadan nasıl farklılaştığı; dünyada kamunun sosyal araştırmalardan nasıl yararlandığı; siyasi pazarlama ve siyasi araştırmalar; siyasal tercihleri belirleyen etmenler ve son dönemde oy tercihlerine etki eden faktörler yerli ve yabancı uzmanlarca tartışılacak. 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.