IPRA’dan iş dünyasına altın kitap

Dünya şirketleri; ekonomik, politik, kültürel ve teknolojik konumları gereği artık diplomatik bir görev üstleniyor...

04.11.2008 - 17:59 | MediaCat

Dünya şirketleri; ekonomik, politik, kültürel ve teknolojik konumları gereği artık diplomatik bir görev üstleniyor. IPRA (International Public Relations Association) tarafından hazırlanan Gold Paper, Pekin’de gerçekleştirilecek olan Halkla İlişkiler Dünya Kongresi’nde sunulacak.

Bugüne kadar ülkelerin sorunları aşmak için başvurduğu diplomasi, artık iş dünyasının da en önemli çözüm ve iletişim araçları arasında yer almaya hazırlanıyor. Kişilerin doğrudan birbirleriyle iletişime geçmelerini sağlayan diyalog süreci, kamu/özel şirket ortaklıkları, yeni teknoloji ve platformlar nedeni ile boyut değiştirerek diplomasiye dönüşüyor. Uluslar arası Halkla ilişkiler Derneği (IPRA) Gold Paper adıyla yaptığı analitik çalışmada diplomasinin iletişimdeki önemine dikkat çekiliyor.

Marco Polo’dan Bill Gates’e kadar gelmiş geçmiş bütün iş liderlerine dikkat çeken IPRA’nın çalışmasında onların küreselleşen dünyada iyi birer işadamı olmakla birlikte aynı zamanda birer diplomat gibi davrandıkları belirtiliyor. Gelişen iletişim araçlarıyla dünyanın her yanından anında yayınlanan haberler, şeffaf yapıları nedeniyle bir çok uluslar arası şirketi ekonomik, politik, kültürel ve teknolojik hassasiyetleri nedeniyle doğrudan etkiliyor. IPRA, olumsuz bilgi akışının etkilerini gidermek ve kriz ortamlarından çıkmak isteyen şirketlerin diplomasiye başvurmalarını öneriyor. IPRA Gold Paper ile geliştirdiği bu önerisini şirketlerin ilgili birimlerindeki profesyonellerle halkla ilişkiler şirketlerinin yapacakları işbirliği fikriyle destekliyor.

Yeni IPRA Gold Paper 13-15 Kasım 2008 tarihleri arasında Pekin’de gerçekleştirilecek olan IPRA 2008 Dünya Kongresi’nde sunulacak. Kongrenin açılışı 14 kasımda Çin Dışişleri Bakanı Yang Jiechi tarafından Çin Seddi üzerinde gerçekleştirilecek. 30 ülkeden 400’ün üzerinde profesyonel halkla ilişkiler uzmanı kongreye katılmak için kayıt yaptırdı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.