IPRA’dan Electrolux’e bir ödül daha

Electrolux’ün Avrupa Halkla İlişkiler ekibi, mutfakta geçen ilk online reality show olan “Kitchenstage” projesi ile IPRA e-PR proje kategorisinde ödüle hak kazandı.

25.07.2007 - 12:16 | MediaCat

Electrolux’ün Avrupa Halkla İlişkiler ekibi, mutfakta geçen ilk online reality show olan “Kitchenstage” projesi ile IPRA e-PR proje kategorisinde ödüle hak kazandı.

Dünya beyaz eşya devi Electrolux’ün Avrupa Halkla İlişkiler bölümü, mutfakta gerçekleştirilen ilk online reality show programı olan “Electrolux Kitchenstage” projesi ile halkla ilişkiler sektörünün Oscar’ı sayılan IPRA Golden World ödülüne layık görüldü. Geçen sene Electrolux Bebek Broşürü ile basılı malzeme dalında ödül kazanan Electrolux, bu yıl ise mutfaktaki yaşamı anlatan ilk online reality show olan “Kitchenstage” ile en iyi e-PR projesi dalında ödül aldı.

Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA’nın düzenlediği yarışmaya 21 kategoride rekor bir sayı ile toplam 405 başvuru yapıldı. Electrolux Avrupa, finale kalan 107 başvuru arasından e-PR kategorisinde “Electrolux Kitchenstage” projesi ile ödül almanın gururunu yaşadı.

IPRA Golden World Ödülleriyle ilgili konuşan Electrolux Avrupa İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ulrich Gartner, çok sayıda ajans arasında ödül alan az sayıda kurum içi takımdan biri olmanın kendileri için büyük önem taşıdığını belirtti. Gartner, “Bu proje, hedef kitle ile iletişim kurmak için yenilikçi ve ilgi çekici yollar geliştirmek üzere devam ettirdiğimiz çabayı gösteriyor,” dedi.

Electrolux Kitchenstage projesine (www.kitchenstage.com) İtalya’dan ve Finlandiya’dan katılan iki aile, kameralarla donatılmış bir mutfakta web üzerinden gün boyunca izlendi. Dünyanın her tarafından izleyiciler, web kameralarıyla donatılmış mutfakta ailelerin gündelik yaşamları boyunca nelerin ön plana çıktığını takip etme fırsatı buldu. 4,5 ay boyunca, yaklaşık 120.000 kişi siteyi ziyaret etti ve 300.000’den fazla kişi ise YouTube gibi sitelerde projenin videolarını izledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.