iPhone’ a karşı sınırsız müzik

Nokia, dünyada milyonlarca adet satan iPhone'a sınırsız müzik uygulaması ile karşılık verecek...

06.10.2008 - 10:39 | MediaCat

Dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi Nokia, tüm dünyada sadece 1 yıl içinde milyonlarca adet satan iPhone’u sınırsız müzikle durdurmayı planlıyor. Finli cep telefonu üreticisi, önümüzdeki hafta İngiltere’de koyacağı uygulamayla satışlarını canlandırmayı hedefliyor.

Nokia’nın ‘5310’ modeli için yıllık 250 dolarlık sözleşmeye imza atanlar, 1 yıl boyunca telefonlarına sınırsız müzik indirebilecek. EMI ve BMG ile yapılan ortak çalışmada 5310 sahipleri sınırsız müzik indirme avantajından faydalanabilecek.

İlk kez böyle bir uygulamayı hayata geçirecek olan Nokia, iTunes’la online müzik satışlarını elinde bulunduran Apple’ın tahtına göz dikmiş durumda.

Finli firma, sınırsız müzik uygulamasının yanı sıra ilk dokunmatik telefonu olan ‘5800’ı da piyasaya sürdü.

Nokia CEO’su Olli-Pekka Kallasvuo geçen hafta yaptığı açıklamada,”Sektörde yeni ve aynı zamanda güçlü bir rakibimiz var. Yeniliklerle sektörde rakiplerimize cevap vermek istiyoruz”dedi.

Sektör uzmanlarına göre Nokia’nın sınırsız müzik uygulaması iPhone satışlarını kıracak.

Cep telefonu üreticileri son yıllarda müzik uygulamalarına hız verdi. Müzikçalarlı telefonların satışlarının günden güne arttığı gelen haberler arasında.

Kaynak:www.gazeteport.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.