iPhone’da erotizm yasağı!

Apple, iPhone uygulamalarının bulunduğu App Store'daki tüm erotik içerikli uygulamaları kaldırdığını açıkladı...

24.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Apple, iPhone uygulamalarının bulunduğu App Store’daki tüm erotik içerikli uygulamaları kaldırdığını açıkladı. Apple, iPhone ve iPod Touch uygulamalarının bulunduğu App Store’dan erotik içerikli pek çok uygulamayı kaldırdı. Daha önceden onay verilerek mağazaya alınan uygulamaların birden bire kaldırılması geliştiriciler arasında kızgınlık yarattı.

Apple’dan yapılan açıklamada erotik içerikli uygulamaların kaldırılma nedeni olarak müşteri şikayetleri gösterildi.

Firmanın ürün pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı Phil Schiller, özellikle kadın kullanıcılardan erotik iPhone uygulamalarının ‘aşağılayıcı’ olduğuna ilişkin çok sayıda şikayet almaya başladıklarını belirtti.

Ancak firmanın kararını eleştirenlerin kızdığı bir başka nokta, App Store’dan Playboy gibi yayıncıların erotik içerikli uygulamalarının kaldırılmaması. Bu konuda Schiller’in yorumuysa, tanınmış ve prestijli yayıncıların uygulamaları konusunda kurumsal tercih kullandıkları yönünde oldu.

Wobble adlı erotik uygulamayı geliştiren ChilliFresh adlı firmanın sahibi Jon Atherton, Apple’ın bu kararla ayrımcılık yaptığını ve yetişkin insanların kendi kararlarını verebileceklerini söyledi. “Çocukları için korkan ebeveynler onlara verdikleri iPhone’ların uygulamalarını gayet rahat kontrol edebiliyor” diye konuşan Atherton, Apple’ın herhangi bir ilke veya sözleşme şartı belirtmeden bazı uygulamaları tek taraflı kaldırıp bazı erotik uygulamaları tutmasını “ayrımclılık” olarak nitelendirdi.

Kaynak: ntvmsnbc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.