IPG’nin başı yine dertte

Daha önce 1995 yılında global çapta büyük bir mali-hukuki kriz yaşayan Interpublic Group, bu kez de 1997’de Barnett Fletcher Promotions adlı şirketini IPG’ye satan Barnett Fletcher’ın yönelttiği suçlamalarla karşı karşıya...

04.09.2007 - 16:52 | MediaCat

Daha önce 1995 yılında global çapta büyük bir mali-hukuki kriz yaşayan Interpublic Group, bu kez de 1997’de Barnett Fletcher Promotions adlı şirketini IPG’ye satan Barnett Fletcher’ın yönelttiği suçlamalarla karşı karşıya.

Campaign dergisinin haberine göre Barnett Fletcher’ın Interpublic Group’a karşı açtığı davanın 15 Ekim’de Londra Yüksek Mahkemesi’nde görülmesi bekleniyor.

IPG hisselerinden pay alan Fletcher’ın dava açma sebebi ise bu hisselerin 2002’de IPG’nin finansal durumunu yeniden beyan etmeye zorlanmasıyla değer kaybetmesi. Fletcher kandırıldığını öne sürüyor çünkü IPG yöneticilerinin özellikle bazı kilit bölgelerde performansını abartarak bu durumu bizzat yarattıkları görüşünde.

Eğer dava tarihinden önce bir anlaşma yapılmazsa dava için eski IPG Ceo’su John Donner ve McCann Erickson CEO’su gibi kilit isimlere de ulaşılması bekleniyor. IPG’nin hatanın o dönemdeki sistem kontrollerindeki zayıflıktan kaynaklandığı şeklinde bir savunma yapması bekleniyor.

Barnett Fletcher Promotions daha sonra McCann Erickson bünyesinde bulunan Momentum Network’ün parçası haline getirilmişti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.